Harkov Tıp Üniversitesi

Harkov Tıp Üniversitesi

Harkov Tıp üniversitesi sağlık alanında yurtdışında eğitim almak için kaliteli eğitim veren ve diploma avantajı sunan saygın kurumlardandır.

Harkov Tıp Üniversitesi

Ukrayna’nın sayılı üniversitelerinden biri olan Harkov Tıp Üniversitesi bildiğimiz üzere Unesco tarafından tescillenmiş olan bir Tıp Üniversitesidir.

Kharkiv Tıp Üniversitesi’nde bulunan bölümler nelerdir?

  • Tıp
  • Eczacılık
  • Biyo teknoloji
  • Sağlık işletmeciliği
  • Mikro biliyoloji
  • Labaratuvar
  • Kozmatik
  • Analitik Kimya

olmak üzere Tıbbi anlamda gerekli olan ana dalların bulunduğu Harkov Tıp Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz tek yapmanız gereken üniversite sınavı olan ygs’ye girerek barajı geçmek olacaktır. Bunun hemen ardından Euro Star Yurt dışı eğitim merkezi başvurusu ofisinden yararlanabilirsiniz. Teknik anlamda sorularınızı yöneltebilir cevaplarınızı alırsınız ya da hizmet alabilirsiniz. Euro Star Yurt dışı eğitm merkezi başvuru ofisi ile iletişime geçmek için tek yapmanız gereken 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak gerekli detayları öğrenmeniz yönünde olacaktır. Harkov Tıp Üniversitesi toplamda 7000 kişilik öğrenci kapasitesinin 2100 kişilik bir kısmını yurt dışından tıbba hayatını adayacak insanlara ayırmış bulunmaktadır. 72 Ülkeden gelen 2100 yabancı uyruklu öğrenci sayısı ile tercih sebebi olan Harkov Tıp Üniversitesi uluslar arası bir üniversite olma yolunda çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Harkov Tıp Üniversitesi bünyesinde eğitim görecek olan öğrenciler için belki de en güzel haber şudur ki bu Harkov Tıp Üniversitesi ile Ülkemizdeki geçerli olan YÖK yani yüksek öğretim kurumu arasında bir denklik sistemi bulunmaktadır. Dolayısı ile Harkov Tıp Üniversitesinde mezun olan bir öğrencimiz ülkemizde bu diploma ile rahat bir şekilde iş başvurusu yapabilmektedir. Standartlara uygun bir şekilde gerekli çalışmalarını sürdürebilmektedir. Harkov Tıp Üniversitesinde uygulanmakta olan sistemden dolayı bilgiye ve öğrenmeye dayalı bir sistem geliştirme çalışmaları halen varlığını sürdürmektedir. Harkov Tıp Üniversitesinde bu alanda yapılan çalışmalara şöyle bir bakacak olursak görüyoruz ki verilmekte olan tezler dolayısı ile araştırmaya ve araştırılması yapılan konunun uygulanmasına dayalı bir alt yapıdan geçmektedir.

Harkov Tıp Üniversitesinde dünyanın en gelişmiş eğitim sistemi olan Bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Daha doğrusu Bologna eğitim sisteminin büyük bir kısmı uygulamaya geçirilmiş ve tam anlamıyla bu sisteme yönelik geçiş çalışmaları yapılmaktadır. Bologna eğitim sisteminde yapılan çalışmada Ects yani kredi transfer sistemi yer almaktadır. Dolayısı ile bu sistemde kişiyi bilgi yönünden hazır alan pasif bir kişi görmekten yana değildir. Yukarıda da anlatmaya çalıştığımız gibi kişiyi daha çok aktif bir hale getirmeyi ve kişiyi araştırma tekniklerinden yararlanabilen girişimci ve uygulayabilme becerisine sahip daha aktif bir çalışma yürütmesini sağlayacak konuma getirerek bu şekilde çalışmalarını yürütmesini sağlayacak bir alt yapı oluşturmasını sağlamaktadır. Bologna eğitim sistemi günümüzde pek çok üniversitede uygulanma aşamalarında olsada bu alanda aktif bir şekilde en iyi başarıya ulaşmış ülkelerden biri olan Ukrayna’da yer alan Harkov Tıp Üniversitesinde Blogna eğitim sistemi kapsamlı bir şekilde uygulanmaktadır.

Harkov Tıp Üniversitesinin yapısına şöyle bir bakacak olursak gerek teknolojik donanım gerek ise bulundukları ortam dolayısıyla çok geniş bir alanda çalışmalarını sürdürmekte olan Harkov Tıp Üniversitesinde araştırma laboratuarları, araştırma kütüphaneleri, bilgisayar merkezi, video ve ses cihazları ile donatılmış üstün teknolojili klinik merkezli hastaneleri ve kaliteli spor tesisleri ile hizmet vermekte olan Harkov Tıp Üniversitesi öğrencilerin adeta seçim yapması için hazırlanmış bir birinden üstün kendi içindeki çalışmaları ile beraber bu kaliteyi fark ederek yaşamak isteyen öğrencilere ayrıcalıklar sunmaya devam etmektedir. Harkov Tıp Üniversitesinde eğitim görmekte olan 7000 ayrıcalıklı öğrenciden biriside siz olmak ister misiniz.. Eğer cevabınız evet ise Euro Star yurt dışı eğitim merkezi başvurusu ofisinden yararlanmalısınız hemen 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Harkov Tıp Üniversitesi Eğitim

Yurtdışında alacağınız eğitimin YÖK denkliğinin bulunması sizler için ayrıca fırsat olacaktır. sahip olmasının harika bir şey olduğunu vurgulamamızda fayda var. Ülkemizde genel anlamda daima işini en iyi yapacak olan kişi veya kişilere ihtiyaç duyulduğunu biliyoruz. Dolayısı ile bir firmaya gelen başvurular arasında en iyi şekilde çalışma ve iş becerisine sahip olanlar öncelikli olarak tercih edilmektedir. Tercih sebebi olan insanların cv’lerine bakacak olursak konusunda hakim bir çok alanda deneyimi olan kişiler olmaktadır. Aynı zamanda yabancı dil bilgisi de büyük bir önem arz etmektedir. Dolayısı ile yabancı bir ülkede tıp eğitimi aldığınızı var sayacak olursak ve bu ülkenin Ukrayna olduğunu hatta bu üniversitenin Harkov Tıp Üniversitesi olduğunu göz önünde bulunduracak olursak dolayısı ile Bologna eğitim sisteminden geçirildiğinizi ve bu şekilde yetiştirildiğinizi vurgulayacak olursak kesinlikle rakiplerinize karşı tercih sebebiyeti olacaksınız. Peki neden ?

Harkov Tıp Üniversitesi Bölümleri Ücretleri

Bölüm Ukraynaca Fiyat Rusça Fiyat İngilizce Fiyat
Tıp 4150$ 5015$ 5350$
Diş Hekimliği 4250$ 5500$ 6020$

Harkov Tıp Üniversitesi’nda Okumak

– Ukrayna üniversitelerinden olan Harkov şehrinde yer almakta olan Harkov Tıp Üniversitesinde yapılmakta olan çalışmalar bilgiye sahip olan hocaların doğrudan öğrencilere aktardığı bir sistem değil ya da öğrencilerin doğrudan bir bilgi kaynağı olarak görülmesine engel olan bir sistem olduğu şeklinde de tanımlamamız yanlış olmayacaktır. Harkov Tıp Üniversitesinde mevcut bir sistem olarak sürdürülen Bologna eğitim sistemi dolayısı ile öğrenciler daima araştırmaya ve uygulamaya yönelik bilgi edinmeye alıştırılmıştır. Bir konu ile ilgili dinlediğiniz bilgiler zaman içerisinde çok rahat bir şekilde uçup gidebilir iken bir öğrencinin konu ile ilgili yapacağı araştırmalar sonucunda elde edeceği bilgiler ya da bir öğrencinin araştırdığı bilgiler neticesinde elde ettiği bilgiler ile beraber bir uygulama yapması yapmış olduğu uygulamayı bir topluluğa sunuyor olması ya da sunabilecek kapasiteye sahip olması o öğrenciyi daima ön plana çıkartmaktadır. Hal böyle olunca sizin diğerlerine karşı meydana getirdiğinizi fark daima ortaya geleceğinden öğrenciler arasında yapılacak çalışmalar neticesinde gerek temel bilgiler gerek yabancı dil bilgisi, gerek ise konuya olan hakimiyeti arttırmaya yönelik çalışmalar hızlı bir şekilde ilerleyeceğinden dolayı da öğrencilerin elde ettikleri bu bilgileri unutmaları çokda kolay olmamaktadır. Öğrenciler elde edecekleri bilgiler dahilinde ilerleyen seviyelerde uygulamalar oluşturmaları neticesi itibari ile konuya tam hakimiyet kazanacaktır.

Harkov Tıp Üniversitesi Avantajları

Bir başka etken ise öğrencinin dil ihtiyacıdır. Öncelikli olarak tercih sebepleri arasında yer almakta olan dil bilgisi öğrencinin kendi alanında ihtiyaç duyacağı yerli ve yabancı makaleleri çeviri niteliğine sahip olabilmiş olması daima ön plana çıkmasına ve tercih sebebi olmasına sebep olacaktır. Bu durumda öğrenci kendi işine yarayacak bilgileri alıp, kullanıp gerektiği gibi bu elde ettiği bilgilerin devamını sağlayabilir aynı zamanda çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanabilir hale getirecektir. Elde edilen araştırma bilgileri neticesinde hazırlayacak oldukları projelere karşı çeşitli kaynaklardan yararlanılıyor olması da kişinin lehine bir netice olacaktır. Yabancı dile karşı ülkemizde duyulan ihtiyaç çok fazla bir şekilde dış ülkeler ile irtibat halinde olmamızdan kaynaklanmaktadır. Harkov şehrinde yer alan Harkov Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz yapmanız gereken tek şey 0212 224 6600 numaralı telefondan bize ulaşmak olacak. Aynı zamanda fax numaramız 0212 224 66 01 ayrıca gsm operatörlerinden ulaşmak isterseniz 0507 335 12 48 ya da e-posta yöntemi ile ulaşmak isterseniz Tüm bunların dışında doğrudan ofisimizi ziyaret etmek isterseniz Euro Star merkezi, İstiklal Caddesi No 49 / Mavi Han Kat 5 Taksim – İstanbul / Türkiye açık adresimizi ziyaretimize gelerek sizin için en uygun koşulları konuşarak kaydınızı yaparız. Konu ile ilgili önemli olarak vurgulamamız gereken şeylerden biri sadece lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor.

#ukraynadatıpokumak #harkovtıpüniversitesi #kharkovmedicaluniversity

1804 yılında kurulan Kharkiv Karazin Üniversitesi, ülkenin en büyük devlet üniversitelerinden biridir. Kharkiv Karazin Üniversitesi, Urap Dünya Üniversiteler Sıralamasında ilk 1000'de yer almaktadır.

Tıp fakültelerinde okumak için ihtiyacınız olan tek şey lise diplomasıdır. Ukrayna'da tıp eğitimi dili Rusça, İngilizce veya Ukraynaca’dır. Dil yeterliliği olmayan öğrenciler, lisans eğitimlerine başlamadan önce hazırlık eğitimi almalıdırlar. Dil eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler Ukrayna'da tıp eğitimlerine başlayabilirler.

Tercih Sebepleri

Harkov Tıp ÜniversitesiKharkov Medical University
Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!