Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Kiev Ulusal Tıp üniversitesi nde eğitim görerek mavi diploma sahibi olabilir ve hayallerinize ulaşabilirsiniz.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi 9 Eylül 1941 tarihinde eğitim öğretim hizmeti vermeye başlamıştır. Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yer alan Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi’nde bologna eğitim sistemi ile eğitim verilir. Ulusal Kiev Tıp Üniversitesinde NI Pirogov, VA Karavaev, NM Volkovich, doktorlar VP Zrakiv, FGYanovsky, patologlar GN Minkh ve VK Vysokovych, anatomi uzmanları AP Valter, hijyenistine VA Subotin gibi dünya çapında ün yapmış bilim adamları bu üniversitenin kurucularındandır. Fakültenin ilk dekanı Profesör Karavaev, üniversitenin kurucusu ve başkanıdır. Aynı zamanda bölüm cerrahi kliniği başkanı olan Karavaev, Fakültesi gelişimine büyük katkı sağlamıştır.

Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi hastane kavramı ve üniversite eğitiminde sağlık yöneticileri ile işbirliği içinde çalışmaktadırlar. Klinik çalışmalarında yenilikçi olarak tanınan ve uluslar arası tanınan Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi, yurt içi ve yurt dışından birçok öğrenciye eğitim vermektedirler. Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi eğitim kariyer ve sağlık açısından Ukrayna’nın en kaliteli tıp üniversitelerinden birisidir. Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi’nde eğitim görmek isterseniz öncelikle lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmanız yeterlidir

Tercih etmiş olduğunuz bölümün lisans eğitim sürecini bitirerek elde ettiğinizde bakanlığa bağlı bir sağlık kuruluşunda mesleğinizi sürdürebilirsiniz. Bu alanda Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim sürecine tabii tutulmak için bir takım şartlar aranmaktadır. Diplomalarınız ile beraber dilerseniz bir klinik de açabilirsiniz.

Öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Elde edeceğiniz lise diploması ile beraber üniversite kayıt işlemleri yapılmaktadır. Üstelik üniversite sınavına girmenize gerek yoktur. Bunun yanı sıra üniversite sınav stresini yaşamanıza da gerek yok. Tek yapmanız gereken Eurostar yurtdışı eğitim merkezi başvuru ofisi telefon numarası olan 0212 244 66 00 numaralı telefonu aramaktır. Bu numaradan bizlere ulaştığınızda; yılların bilgi, birikim ve tecrübesi ile beraber sizleri en doğru şekilde yönlendirecek uzmanlarımızdan destek alırsınız. Avantajlı Ukrayna üniversite eğitim sürecine dahil olmak için bizimle irtibata geçerek uzmanlarımızın sizden istediği evrakları eksiksiz tarafımıza ulaştırmanız yeterli olacaktır.

Tıp Üniversitesi Giriş

Sağlıklı olmanız gerekiyor. Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek için gerekli sağlık şartı heyet raporudur. Bu rapor kayıt tarihinden en fazla iki ay önce sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşunca verilmiş olmalıdır. Ayrıca bu raporda aids olmadığınız özellikle belirtilmelidir. Bu işlemin aynı zamanda elde edilen rapor üzerinde tercüme edilmiş ve noter huzurunda onaylanmış olması gereklidir. Bunun yanı sıra aynı zamanda kaymakamlık tarafından da onaylanması gerekir. Dolayısı ile bu alanda yapılacak olan işlemlerin eksiksiz tamamlanması için Eurostar yurtdışı eğitim merkezi başvuru ofisi ekibinden destek almalısınız. Firmamız gerekli işlemlerin eksiksiz yerine getirilmesinde sizlere yardımcı olacaktır.

Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi eğitim dili olarak Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce’dir. Bu üniversitede eğitim alacak öğrencileri bu dillerden birini seçmesi gerekir. Bu alanda eğitim görecek öğrenci eğitim alacağı dili ileri derecede biliyorsa öğrenci hazırlık eğitimi almadan lisans eğitimine başlayabilir. Eğer yabancı dil bilgisi yoksa bir yıllık hazırlık eğitimi alması zorunludur.

Tıp Üniversitesi Bölümleri

1920 Kiev Tıp Üniversitesi Kadın ve Tıp Enstitüsü Tıp Fakültesi ardından Kiev Tıp Enstitüsü ülkenin en eski tıbbi kurumlarındır.

Üniversite bölüm eğitimleri köklü eğitim geleneklerine dayanmaktadır.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi Bölümleri Ücretleri

Bölüm Hazrılık Lisans Rusça Lisans İngilizce
Tıp 3950$ Rusça 4500$ İngilizce 3500$ 4500$
Diş Hekimliği 3950$ Rusça 4500$ İngilizce 4000$ 4700$
Eczacılık 3950$ Rusça 4500$ İngilizce 3200$ 4000$
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 3950$ Rusça 4500$ İngilizce 3200$ 3200$

İtibariyle artık bu ve diğer Fakülteler Bölümler Bogomolets Ulusal Üniversitesi Tıp Fakültesi, tıp biliminin gelişiminde ilk öncelikli alanların kardinal bilimsel problemlerin çözümü için çalışan farklı alanlarda uzman güçleri birleştirerek bir sui generis bilim merkezi oluşturmaktadır.

Gastroenteroloji, kardiyak patolojisi gibi bilimsel yönleri, Bölümleri personeli tarafından geliştirilmiş, annelik ve çocuk koruma ve diğer sorunları, büyük ölçekli sağlık koruma uygulamaya onlar tarafından tanıtıldı. , Önde gelen uluslararası Üniversiteler (ABD, Avustralya, Danimarka, İngiltere, Almanya), yeni umutları ile bilimsel ve yaratıcı temas kurmak Bölümler uluslararası bilimsel kongre çalışmalarında aktif olarak yer almak ve ortaya çıkan sempozyum, öğretim üyeleri ve öğrencilere sağladığı Yurtdışında üniversite kliniklerinde denetimli serbestlik üzerinde çalışmak için fırsat.

Kiev Tıp Üniversitesi Denklik

Bu şartlar altında kaliteli bir eğitim sisteminden geçirileceksiniz. Dolayısı ile Ulusal Kiev Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek için 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını arayarak uzmanlardan destek alabilirsiniz. Bu uzmanlar yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile sizleri en doğru şekilde yönlendirecektir. Bu eğitim süreci dahilinde kaliteli bir eğitim imkanından faydalanabilirsiniz. Sonuç olarak siz de iyi bir tıp eğitimi alarak yurdumuza geri dönebilirsiniz. Bu almış olduğunuz eğitim diploması yurdumuzda geçerlidir. Bu diploma ile yüksek öğretim kurumu yani YÖK denkliği dahilinde mesleğinizi yürütebilirsiniz.

#ukraynadatıpokumak #kievtıpüniversitesi #kyivmedicaluniversity

Kiev Devlet Tıp Üniversitesi Ukrayna'nın Kiev şehrinde kurulmuştur. Üniversite, 2010 yılında Kiev’de özel bir üniversite olarak kurulmuştur.

Ayrıca Ukrayna diplomaları Türkiye’de geçerlidir. Bu üniversitelerin diplomaları Europass Mavi Diploma olduğu için Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerlidir. Örneğin, Ukraynada tıp okuyan öğrenciler hem Türkiyede hem de AB ülkelerinde doktorluk yapabilirler.

Tercih Sebepleri

Kyiv Medical UniversityKiev Tıp Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!