Kiev Haritası

Kiev Haritası

Kiev Haritası: Ukraynanın başkenti olmasının yanı sıra aynı zamanda en büyük şehri olma özelliğine sahip tarihi bir şehirdir. Kiev şehrinin..

Kiev Haritası

Kiev Ukraynanın başkenti olmasının yanı sıra aynı zamanda en büyük şehri olma özelliğine sahip tarihi bir şehirdir. Kiev şehrinin adı bir ortaçağ efsanesine dayanmaktradır. Şehrin adının Kie, Shceck, Khoriv ve kardeşleri olan Lebid den geldiği söylenmektedir. Şehrin diğer bir adı ise Sambat’tır. Kiev’in en bilindik ve önemli maydanının adı Bağımsızlık Maydanıdır.

Kiev, başkenti ve en büyük şehri olduğu Ukrayna’nın kuzey kısmında yer alır. Moskovaya 756 km uzaklıktadır. Şehir konum olarak ülkenin en önemli ırmaklarından birisi olan Dinyeper Irmağının batısında kalmaktadır. Ukrayna üniversitelerinde okumak isteyen öğrencilerin tercih etttiği şehirlerdendir.

Kiev yazları sıcak, kışları soğuk olan fakat bir o kadar da güzel ilk ve sonbahara sahip bir şehirdir. Çok sıcak sevmiyorsanız Kiev’i bahar aylarında ziyaret etmeniz gerekir.

Kiev Haritası Şehirleri

Bir zamanlar Doğu Slav uygarlığının tarihi kültür merkezi olan Kiev 2018 nüfus sayımlarına göre tam olarak 2.946.570 nüfusa sahip bulunmaktadır. Şehir çok gelişmiş ulaşım imkanlarına sahiptir. Çok derine inşa edilmiş olan Kiev metrosu dünyanın en büyük metrolarından birisidir. Ayrıca tramway, treleybüs gibi ulaşım araçları da şehşrde kullanılan toplu taşıma araçlarındandır.

Kiev Haritası Komşuları

Ülkenin kuzeyinde yer alan Kiev’in komşu şehirleri Zhytomyr, Vinnytsia, Chernihiv, Cherkasy, Poltova’dır.

Kiev Haritası Nasıl Çizilir?

Kiev haritası çizmek herhangi bir şehrin haritasını çizmekten farklı değildir. Harita çizmek için gereken yol ve yöntemler uygulanmak suretiyle Kiev haritasını gayet başarılı bir şekilde çizmek mümkün olabilecektir. İhtiyacınız olacak ilk şey Kiev’in koordinatları olacaktır. Tabi çizmek istediğiniz Kiev haritasını hangi amaçla çizeceğiniz de çok önemlidir. Bu sayede haritanın ölçeğini ve kullanacağınız yöntemleri ve bilgisayar programlarını tayin edebileceksiniz. Haritanızı hangi amaçla kullanacağınız sorununu çözdüyseniz. Harita çizim programlarından faydalanarak haritanızı kolayca oluşturabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!