Odessa Ekonomi Üniversitesi

Odessa Ekonomi Üniversitesi

Odessa Ekonomi Üniversitesi 1921 yılında kurulmuş olan üniversitemiz, Avrupa Üniversiteler Birliği’ nin bir üyesi olarak bilinmektedir. Ekonominin tüm önemli alanlarında eğitim hizmetleri vermekte olan Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bologna eğitim sisteminde öğretmen be öğrenciler arasındaki ilişkinin çok daha iyi bir hal aldığını gözlemleyebiliriz.

Bologna eğitim sistemine şöyle bir bakacak olursak: Bu eğitim sisteminde öğretmeni sadece bir verici olarak görmekten ve aynı zamanda öğrenciyi sadece bir alıcı olarak görmekten ziyade öğretmenin yapmış olduğu araştırma çalışmaları dahilinde öğrencinin bilgiyi çok daha fazla akılda kalıcı hale getirebilmesi için yapılmış olan bir çalışma olarak belirtmemiz muhtemel karşılanabiliriz. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrencinin bilgiyi çok daha iyi bir şekilde elde etmesi için yapılmakta olan bir takım çalışmalar bulunmaktadır.

Bu çalışmalar ise öğretim görevlisi olan öğretmenin daha önceden hazırlamış olduğu konu başlıkları dahilinde öğrenciye sunması ile beraber öğrenciler kendi aralarında kuracakları ekip arkadaşları ile beraber yürütecekleri bu çalışmalarla beraber gerek Odessa Ekonomi Üniversitesi bünyesinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça üst sınıfta olan bilgisayar laboratuvarlarında gerek ise Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde konu ile ilgili olarak yazılı ya da görsel dökümanlar elde etmeleri mümkün olmaktadır.

Bu eğitim sistemi dahilinde elde ettikleri bilgiler eşliğinde bir sonraki aşama olan uygulama ve projelendirme çalışmasında ise öğrenciler bir önceki aşamada yapmış bulundukları araştırma faaliyetlerinin daha fazla akılda kalıcı bir hal almasını sağlamış olmaktadır. Dolayısı ile öğrencilerin bu eğitim sistemi dahilinde iyi bir bilgi edinmesi ile beraber yılda iki kez öğretmenler tarafından kullanılmakta olan kanaat notu dahilinde öğrenci ETCS adı verilmiş olan kredi sistemi ile beraber bir üst sınıfa geçmektedir.

Bu sistem öğrencinin faydasına bir sistem olmuştur. Bütün dünyada uygulanmaya çalışılmakta olan bu bologna eğitim sistemi sizi bilgiyi öğrenmeye, araştırmaya ve kullanmaya davet ediyor. Aynı zamanda yapmış olduğunuz araştırmalarda çok iyi bir donanıma sahip olduysanız elde ettiğiniz çalışmaların verilerini bir topluluk önünde arkadaşlarınıza ve öğretim görevliniz önünde yapacağınız bir sunum dahilinde anlatma imkanına sahip olabilirsiniz.

Odessa Ekonomi Üniversitesi ekonominin önemli olan bütün alanlarında eğitim imkanlarını öğrencilerine sunmaktadır. Bunun yanı sıra yüksek lisans eğitimi ve doktora eğitimleri de Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde en iyi şekilde bologna eğitimi ile beraber vermektedir. Ekonomi adına Ukrayna’nın en önemli üniversitelerinden biri olan Odessa Ekonomi Üniversitesinde Rusya, Polonya, Bulgaristan, İtalya, Almanya, Fransa, İngiltere ve Amerika’da çeşitli uluslararası eğitim komiteleri ile araştırma ve üretim organizasyonlarına katılmaktadır. Üniversite’de bir birinden ayrı beş fakülte ve bunun akabinde ise on dört farklı bölüm bulunmaktadır. Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili Rusça ve İngilizcedir. Yurt dışından gelen yabancı kontenjanlı öğrencilere genellikle İngilizce eğitim verilmektedir.

Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde eğitim almakta olan öğrencilerimiz yüksek öğretim kurumu yani yök denkliği dolayısı ile rahat bir eğitim fırsatına sahip olmaktadır. Dolayısı ile bu üniversitelerden aldığınız diplomalar ülkemizde de geçerlidir. Bitirdiğiniz bölümler ile ilgili olarak bir işe yerleşirken yurt dışından aldığınız bu diplomalar işe girişinizde sıkıntı çıkarmayacak ve size her hangi bir kısıtlama ya da engelleme ile karşılaşmayacaksınız.

Elde etmiş olduğunuz diplomaları ülkemiz sınırları içerisinde rahatlıkla kullanma imkanından yararlanabileceksiniz. Sizde Odessa Ekonomi Üniversitesinde iyi bir eğitim almak isterseniz EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Odessa Ekonomi Üniversitesi Eğitimi

İyi bir gelecek için öncelikle iyi bir eğitim gerekiyor, sizde geleceğinizi garanti altına almak için öncelikle iyi bir eğitim alırsanız geleceğiniz çok daha rahat bir şekilde çalışma ortamında, çok daha saygın bir kişilik olarak etrafınızda tanınıtrsınız. Yapacağınız işin kaliteli ile beraber de çevrenizde aranan insan olabilirsiniz. Bu işlemler için öncelikli olarak iyi bir şekilde eğitim sürecinden geçemlisiniz. Bolgona eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu Odessa Ekonomi Üniversitesinde iyi bir eğitim almak isterseniz bunun için aranan bir kaç küçük şart bulunmaktadır. Lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız durumunda üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok aynı zamanda üniversite sınavına girmenizede gerek yoktur. Bunun yanı sıra Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde verilemekte olan eğitim dili olarak Rusça ve İngilizce olarak belirlenmesi sebebi ile beraber üniversitemizde eğitim görmek isteyen öğrencilerin bu iki dilden birine hakim olmamaları durumunda bir yıl sürecek bir hazırlık eğitimi verilmektedir eğer bu hazırlık eğitiminde yer almak istiyorsanız yirmi beş yaşın üzerinde olmamanız gerekmektedir. Bunun dışında son olarak aids olmadığınızı yani sağlıklı bir birey olduğunuzu belirten bir sağlık kuruluşunda heyet raporundan geçmeniz gerekmektedir. Alacağınız bu rapor ile beraber üniversitemiz dahilinde eğitim görmek isterseniz raporunuzun tercüme edilmesini sağlayarak noter huzurunda onaylanmasını ve kaymakamlık tarfından da onaylanması gerekmektedir.

Odessa Ekonomi Üniversitesi’ nde Okumak

Bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde iyi bir gelecek için öğretmenleri sadece bir verici olarak görmekten ve bunun yanı sıra öğrencileri ise sadece bir alıcı olarak görmekten ziyade öğretmenlerin öğrenciye sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin ekip arkadaşları ile beraber tercih yapması ile beraber iyi bir araştırma dönemi başlamaktadır. Bu araştırma döneminde öğrenci tercih etmiş olduğu konularını dilerse Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde yapabiliyor. Ya da öğrencimiz teknolojik donanım bakımından oldukça üst sınıfta yer alan Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilindeki laboratuvarlarda araştırmalarını sürdürebilmektedir. Bunun dışında kaynakların yetersiz görülmesi ile beraber konunun uzmanı olan kişiler ile beraber yapılacak olan bir randevu sürecinde öğrencilerimiz ekip arkadaşları ile beraber alanında uzman kişinin yanına giderek konu ile alakalı olarak çalışmalarını sürdürmekte ve bu anlamda en iyi sonuçlara ulaşmaktadır.

Odessa Ekonomi Üniversitesi Bölüm

Üniversitemiz dahilinde geçerliliğini korumakta olan Bologna eğitim sistemi bütün dünyada hakim bir şekilde sürdürülmekte olan bu eğitim sistemi üniversitemizde en iyi bir şekilde yıllardan beri uygulanmaktadır. Avrupa eğitim müfredatlarına uygun bir şekilde konuların işlendiği Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde eğitim görmekte olan öğrencilerimiz bütün Avrupa ülkelerindeki eğitim müfredatı ile doğru orantıda bir eğitim görmektedir. Dolayısı ile üniversitemizden elde edeceğiniz diplomalar ile beraber bütün Avrupa ülkelerinde iş imkanına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda ülkemizde yer alan yüksek öğretim kurumu yani yök ile denklik bulunduğundan dolayı güzel ülkemizin sınırları içerisinde yer alan bütün şehirlerimizde iş bulma ve çalışma imkanına sahip olduğunuz gibi dilerseniz Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde elde edeceğinizi diplomalar ile beraber kendi iş yerinizi kurabilir ve çalışmalarınızı bu alanda sürdürebilirsiniz.

Sizde Odessa Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken şey hemen Euro Star Yurt dışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Bu alandaki çalışmalar dahilinde iyi bir eğitim almak için Odessa Ekonomi Üniversitesini tercih ettiğinizde Ukrayna’da pilot eğitimi verilen ilk üniversite olma özelliğini taşımakta olan bir eğitim kurumunda başarılı bir şekilde çalışmalarınızı yürütme imkanı bulabileceksiniz.

  • Eğitim Ucuzdur .
  • Üç Yabancı Dil öğrenme imkanı vardır.
  • Lise Diploması ile Sınavsız Öğrenim İmkanı bulunmaktadır.
  • Ucuz Yaşam İmkanı vardır.
  • Uluslararası Çevre İmkanı bulunur.

1921 yılında kurulan Ekonomi Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Ekonominin tüm önemli alanlarında eğitim sunmaktadır. Ayrıca yüksek lisans ve doktora eğitimleride vermektedir. Ekonomi adına Ukrayna’nın en önemli üniversitelerindendir. Rusya, Polonya, Bulgaristan, İtalya, Almanya, Fransa, İngiltere ve Amerika’da çeşitli uluslararası eğitim komiteleri ile araştırma ve üretim organizasyonlarına katılmaktadır. Üniversite’de 5 fakülte ve 14 bölüm bulunmaktadır. Eğitim dili Rusça ve İngilizcedir.

Hakkımızda

1921 yılında kurulan Ekonomi Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Ekonominin tüm önemli alanlarında eğitim sunmaktadır. Ayrıca yüksek lisans ve doktora eğitimleride vermektedir. Ekonomi adına Ukrayna’nın en önemli üniversitelerindendir. Rusya, Polonya, Bulgaristan, İtalya, Almanya, Fransa, İngiltere ve Amerika’da çeşitli uluslararası eğitim komiteleri ile araştırma ve üretim organizasyonlarına katılmaktadır. Üniversite’de 5 fakülte ve 14 bölüm bulunmaktadır. Eğitim dili Rusça ve İngilizcedir.

Bölümler ve Fakülteler

  • Ekonomi ve Üretim Yönetimi Fakültesi
  • İşletme Fakültesi
  • Muhasebe Fakültesi
  • Uluslararası Ekonomi Fakültesi
  • Finansal Ekonomi Fakültesi

Odessa Ekonomi Üniversitesi Fiyatları

UKRAYNA BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS ( İNG ) LİSANS ( RUS )
ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Ekonomi Ve Üretim Yön. 1350 $ 2000 $
ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ İşletme 1350 $ 2000 $
ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Muhasebe 1350 $ 2000 $
ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Uluslar arası Ekonomi 1350 $ 2000 $
ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Finansal Ekonomi 1350 $ 2000 $
ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Turizm 1350 $ 2000 $
ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Bankacılık 1350 $ 2000 $
ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Pazarlama 1350 $ 2000 $
ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Ekonomi Ve Üretim Yön. 1350 $ 1200 $
ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Dış Ticaret 1350 $ 1100 $

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu