Zaporijya Tıp Üniversitesi

Zaporijya Tıp Üniversitesi

Zaporijya Tıp Üniversitesi Ukrayna üniversitesinden mezun olduğunuzda iletişim yönünüz oldukça kuvvetli olacak ve uluslararası bir çevre ...

Zaporijya Tıp Üniversitesi

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu.

Zaporijya Tıp Üniversitesi

Zaporizhia Üniversitesi olarak da bilinen Zaporizhia Tıp Üniversitesi, Ukrayna üniversiteleri arasında Zaporizhia bölgesindeki tek tıp üniversitesidir. Aynı zamanda Ukrayna ve Doğu Avrupa’daki en büyük tıp üniversitelerinden biridir. ZMU’da otuzdan fazla bölüm ve kütüphanelerinde yüz bin ciltten fazla tıp literatürü bulunmaktadır. ZMU’nun fakültesi kendi alanlarında üstündür ve Doğu Avrupa’nın en iyi doktorlarından ve tıp uzmanlarından bazılarını yetiştirirler. Öğrenciler, mali yardım programı ve mükemmel bir fakülte sayesinde ZMU’da başarılı olmak için birçok fırsata sahiptir.

ZMU, bölgede yüksek standartlarda tıp eğitimi geliştirmek isteyen bir grup doktor tarafından 1916 yılında kurulmuştur. O zamanlar Avrupa’nın en eski tıp üniversitelerinden biri olan Zürih Üniversitesi’nden ilham aldılar. Üniversiteyi kurmadan önce, bölgenin dört bir yanından önde gelen doktorlar, yüksek tıp eğitimi için bir merkez oluşturmayı görüşmek üzere bir araya geldi. Sonunda bölgede bir tıp üniversitesi kurmaya adanmış bir topluluk kurdular. Toplum sonunda dört bölümden oluşan bir üniversite oluşturmak için Eğitim Bakanlığı’ndan onay aldı. Üniversite kapılarını ilk kez 1922 yılında yetmiş sekiz öğrencinin katılımıyla öğrencilerine açmıştır.

Bugün ZMU beş bin öğrenciye ve iki yüzün üzerinde öğretim üyesine ev sahipliği yapmaktadır. ZMU’nun tüm sınıfları, tüm öğrencilerin yüksek kaliteli eğitime erişebilmeleri için kampüste düzenlenmektedir. Kampüs, büyük sınıfları barındıracak ve her öğrenciye yeterli oturma alanı sağlayacak kadar büyüktür. Her üniversite binası bakımlı ve klasik Akdeniz mimarisi ile dekore edilmiştir. Bu, her binaya üniversitenin tarihi çevresiyle iyi uyum sağlayan zamansız bir görünüm verir.

ZMU’daki öğretim üyeleri, kendi alanlarında oldukça saygın profesyonellerdir. Birçoğu çalışmaları için ulusal ödüller kazanmaya devam etti ve doktor ve cerrah olarak başarılı kariyerlere sahip oldu. Diğerleri, diğer alanlarda ulusal olarak tanınan bilim adamları ve profesörler haline geldi. Ünlüler bile zaman zaman tanıtım amacıyla veya tedavi için personelle buluşmak için ZMU’yu ziyaret ediyor. Personel ile öğrenci etkileşimleri, öğrencilere tıp fakültesinden mezun olduktan sonra bir doktor veya uzman olarak profesyonel yaşamın nasıl olacağına dair içeriden bir bakış açısı sağlar.

ZMU’da aday öğrenciler için çok sayıda eğitim seçeneği vardır. Çalışmaların yapıldığı beş fakülte vardır: Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Ziraat ve Veterinerlik Fakültesi ve Eğitim ve Pedagoji Geliştirme Fakültesi. Her fakültenin diş hekimliği veya veterinerlik gibi farklı çalışma alanlarına ayrılmış bölümleri vardır. Tıp ve veterinerlik bilimleri, diş hekimliği, veterinerlik, tarım, pedagoji, veterinerlik bilimi, hemşirelik çalışmaları, farmakoloji, ekonomi ve yönetim çalışmaları, eğitim çalışmaları, psikoloji çalışmaları, bilgisayar bilimleri çalışmaları ve yabancı dil çalışmaları için ayrı bölümler de bulunmaktadır (Yunanca , Fransızca, Almanca).

Ukrayna’nın en iyi üniversitelerinden birinde tıp veya sağlıkla ilgili başka bir alan okumakla ilgileniyorsanız, ZMU daha fazla araştırmaya değer. Üniversite, mezun olmaya hazır olduğunuzda seçkin bir öğrenci sağlık profesyoneli olmanıza yardımcı olacak köklü bir tarihe ve tanınmış öğretim üyelerine sahiptir. Ayrıca, her seviyedeki öğrenci için çok sayıda çalışma seçeneği vardır, böylece lisans programınızı tamamlama konusunda ihtiyaçlarınıza en uygun kursları bulabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!