Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi

Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi

Ukrayna Ulusal Lviv Politeknik Üniversitesinde iyi bir lisans eğitimi görmek isterseniz lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bir liseden mezun olduktan sonra yapmanız gereken şey elde etmiş olduğunuz şey Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelerek konu ile ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışmalarda Ukrayna Ulusal Lviv Politeknik Üniversitesi dahilinde İngilizce, Rusça ya da Ukraynaca dilleri ile beraber iyi bir lisans eğitimi alacaksınız.

Ukrayna Ulusal Lviv Politeknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimlerin bölümlerinden bazılarını inceleyelim;

Elektronik Mühendisliği ve Kontrol Sistemleri bu alanda elektrik ve elektronik teknolojileri ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde eğitim verilmektedir. Yapılacak çalışmalarda elektrik, elektrik akımları, enerji dağıtımı, autocad ile proje hazırlama, endüstriyel bakım onarım sistemleri, güvenlik sistemleri, kompanzasyon sistemleri alanında iyi bir lisans eğitimi verilmekte olan iyi bir süreç sizi bekliyor olacaktır.

Lisans Derecesi

 • Termal Mühendisliği Bölümü
 • Elektrik Mühendisliği Bölümü
 • Elektromanyetik Bölümü
 • Otomasyon ve Bilgisayar destekli teknolojiler Bölümü

Uzmanlık ve Master Derecesi

 • Termal Mühendisliği Bölümü
 • Termal Santraller Bölümü
 • Elektrik Santralleri Bölümü
 • Elektrik Sistemleri ve şebekeler Bölümü
 • Elektirk Mühendisliği sistemleri ve enerji tüketimi Bölümü
 • Elektrik Üretimi ve dağıtım kontrolü sistemleri Bölümü
 • Elektrik sistemleri ve araç tesisleri Bölümü
 • Elektromanyetik otomayon sistemleri ve elektrikle çalıştırma Bölümü
 • Ev aletleri Bölümü
 • Elektrikli makine ve cihazlar Bölümü
 • Üretim süreçlerinin otomatik kontrolü Bölümü
 • Elektrik mühendisliği yönetimi Bölümü

Doktora derecesi

 • Elektrikli makine ve cihazlar Bölümü
 • Elektroteknik sistemleri ve araç tesisleri Bölümü
 • Kuramsal Elektrik Mühendisliği Bölümü
 • Elektrik sistemleri ve tesisler Bölümü
 • Elektrik santralleri, elektrik şebekeleri ve sistemleri Bölümü
 • Mekanik miktarlar ölçüm teknikleri ve araçlar Bölümü
 • Madde bileşimi tanımlama ve kontrol etme teknikleri Bölümü
 • Teknolojik süreçlerin otomasyonu Bölümü
 • İşçiyi koruma Bölümü

Bu alanda yapılacak olan çalışmalarda kaliteli bir şekilde eğitim alabileceksiniz. Ukrayna Ulusal Lviv Politeknik Üniversitesi dahilinde başarılı bir şekilde lisans eğitimi alabileceksiniz. Bu süreçte İngilizce, Rusça ya da Ukraynaca dillerinden biri ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgiye sahip değilseniz öncelikli olarak bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi sürecine tabii tutulacaksınız fakat bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak ayrıntılı bir bilgiye sahipseniz doğrudan Ukrayna Ulusal Lviv Politeknik Üniversitesi dahilinde kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

Ukrayna Ulusal Lviv Politeknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim sistemi bologna eğitim sistemidir. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade öğretmenler ve öğrenciler arasındaki iletişimin çok daha güçlü bir hal alması sağlanmış olacaktır. Bu alanda yapılacak olan çalışmalarda öğretmenlerin öğrencilerine sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını bir araya getirmesi ile beraber yapacakları araştırma çalışmalarını gerek Ukrayna Ulusal Lviv Politeknik Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde gerek ise Ukrayna Ulusal Lviv Politeknik Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından gelişmiş bir alt yapıya sahip bilgisayar laboratuvarında araştırma çalışmaları yapabilmektedir. Sizlerde Ukrayna Ulusal Lviv Politeknik Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını arayarak alanında yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübe ile beraber alanında uzman ekip arkadaşlarımızdan konu ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Gerek Ukrayna Ulusal Lviv Politeknik Üniversitesi kayıt işlemlerinde gerek ise Ukrayna vizesi işlemlerinde en kısa sürece sonuçlara ulaşabileceksiniz.

Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi Eğitim

Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelerek yurt dışında eğitim imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bu alanda Ukrayna’da eğitim vermekte olan en kaliteli, en prestijli üniversitelerinden biri olan Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi dahilinde eğitim almak isterseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefon hattımızı arayarak alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübeler ile beraber uzmanlaşmış olan ekip arkadaşlarımızdan bu konu ile ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi 8 Temmuz 2009 yılında Self-İktidar (onotom) Ulusal araştırma statüsü unvanını almıştır. Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi referans üniversitesi olarak kendini Ukrayna halkına kabullendirmiştir. Sizde dilerseniz Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi dahilinde kaliteli bir lisans eğitimi sürecinde çalışmalarınızı yürütme imkanına sahip olabilirsiniz. Kurulduğu ilk yıllardan beri Lviv Ulusal PoliteknikUniversitesi, Avrupa’nın güçlü bir bilim ve eğitim merkezi, teknik ile ilgili fikir ve buluşların yaratıcısı olarak kendini kanıtlamıştır. Her zaman elit ve kaliteli mühendisler yetiştirmiştir. Bu prestijin oluşturulmasında pek çok öğretmen, profesör ve bilim insanının payı vardır.

Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimler Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca dilleri ile beraber verilmektedir. Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isteyen öğrencilerimiz bu üç dilden bir tanesini tercih ederek eğitim görme imkanına sahiptir. Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimlerde bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili bir bilgiye sahip değilseniz sizi öncelikli olarak bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi süreci bekliyor olacaktır. Fakat bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgiye sahipseniz, konuşulanları anlayabiliyor ve anladıklarınıza akıcı bir aksana sahip bir şekilde cevap verebiliyorsanız siz doğrudan Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi dahilinde tercih etmiş olduğunuz bölüm doğrultusunda lisans eğitimi alabilmektesiniz.

Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi Eğitim

Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi 1844 yılında kurulmuş olması ile beraber Doğu Avrupada yer alan en eski üniversitelerden birisi olarak bilinmektedir. Ukrayna’nın Lviv kentinde kurulan üniversite tarih boyunca hep fikir icat ve jenarötör buluşlarının üniversitesi olmuştur. Ukrayna’nın önde gelen eğitim merkezlerinden birisi olan bu üniversitede son derece yetenekli uzmanlar yetişmektedir. Öğretim kadrosuna bakıldığında ulusal bir üniversite olduğu anlaşılmaktadır. Uzmanlar yurt içi ve yurt dışından mezun olan alanında kendisini ispat etmiş profesyonel kişilerden oluşmaktadır.

Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimlerde öğrenciler başarılı bir şekilde eğitilmektedir. Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi dahilinde uygulanmakta olan eğitim sistemi bütün dünyanın kabul etmiş olduğu başarılı bir eğitim sistemi olan ve aynı zamanda sürekli olarak kendini yenileyerek geliştiren bir eğitim sistemidir. Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi dahilinde öğrenciler bologna eğitim sistemi ile eğitilmektedir. Bu eğitim sistemi ile beraber öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmeleri ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmelerinden ziyade öğrenciler ve öğretmenler arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal alması sağlanmaktadır. Bu sistem ile beraber öğrenciler Avrupa’da uygulanmakta olan eğitim müfredatı ile bire bir oranda eğitim gördüklerinden dolayı yapılmakta olan çalışmalarda öğrencilere kaliteli bir şekilde eğitim sunuluyor ve öğrencilerimiz Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi dahilinde mezun olduktan sonra bir çok Avrupa ülkesinde diplomasını kullanabildiği gibi ülkemize geri döndüğünde de elde etmiş olduğu diplomayı yüksek öğretim kurumu denklik sistemi dahilinde kullanma imkanına sahip olmaktadır. Sizlerde dilerseniz bu alanda Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi alabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu