Ternopil Teknik Üniversitesi

Ternopil Teknik Üniversitesi

Ternopil Teknik üniversitesi 'nden mezun olarak dünyanın farklı ülkelerine yerleşebilir, mesleğinizi istediğiniz ülkede yök denkliği gerçekleştirebilirsiniz.

Ternopil Teknik Üniversitesi

Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde sizlerde kaliteli bir eğitim görmek ister misiniz bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber iyi bir yaşam koşullarında rahat bir iş, saygın bir çevre ve çağdaş bir yaşamın getirmiş olduğu sosyal bir çevreye sahip olabilirsiniz. Bu alanda gerekli çalışmaları sizin adınıza Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi düzenlemektedir. Gerekli işlemler olarak Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde tercih edeceğiniz bölüme yerleştirilmeniz sağlanacaktır. Ukrayna’da eğitim görebilmeniz için vize işlemleri gerçekleştirilecektir.

Ukrayna’nın batı kesimlerinde yer alan Ternopil şehrinde eğitim göreceğiniz Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde bir de konaklama ihtiyacınız olacaktır. Bunun için dilerseniz kafa dengi arkadaşlarınız ile beraber bir ev kiralayarak yaşayabilirsiniz. Ya da bunun yanı sıra dilerseniz Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan yurtlarda uygun bir fiyat karşılığında konaklama imkanına sahip olabilirsiniz bu iki seçeneğin dışında birde şu var ki Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi çevresinde yer alan ailelerden biri ile anlaşma sağlayarak belirli kurallar ve sorumluluklar çerçevesinde aile yanında konaklama imkanına sahip olabilir ve Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesinde eğitim hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesinde yer alan bölümlere bir bakalım;

 1. Makine Mühendisliği Bölümü
 2. Mekanik Mühendisliği Bölümü
 3. Yapı Mekaniği Bölümü
 4. Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
 5. Makine İnşa, alet ve makineler Bölümü
 6. İmalat Mühendisliği Bölümü
 7. Teknoloji ve Kaynak Ekipmanları Bölümü
 8. Gıda İşleme ve Gıda Sanayi Fakültesi
 9. Grafik modelleme Bölümü
 10. Gıda teknolojisi Ekipmanları Bölümü
 11. Mühendislik Mekaniği ve Ziraat Mühendisliği Bölümü
 12. Beden Eğitimi Ve Spor Bölümü
 13. Gıda Biyoteknoloji ve Kimya Bölümü
 14. Elektromekanik Fakültesi
 15. Elektrik Mühendisliği Bölümü
 16. Enerji ve Enerji Yönetimi Bölümü
 17. Aydınlatma Bölümü Elektrik Güç Sistemleri Bölümü
 18. Auto Transport Bölümü
 19. Otomobil ve Otomobil Yönetimi Bölümü
 20. Elektromekanik Bölümü
 21. Elektrik elektronik Bölümü
 22. Bilgisayar teknolojisi Bölümü
 23. Bilgisayar Bilgi sistemleri ve Yazılım Mühendisliği Fakültesi
 24. Enformatik ve Matematiksel Modelleme Bölümü
 25. Bilgisayar Bilimleri Bölümü
 26. Bilgisayar Sistemleri ve Ağlar Bölümü
 27. Yazılım Mühendisliği Bölümü
 28. Bilgisayar Teknolojileri Fakültesi
 29. Proses otomasyonu ve üretim bölümü
 30. Matematik Bölümü
 31. Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
 32. Üretim Yönetimi ve İşletme Fakültesi
 33. İşletme Yönetimi Bölümü
 34. İmalat Sektöründe Yönetim Bölümü
 35. İmalat Sektöründe Psikoloji Bölümü
 36. Kontrol ve Ölçüm Radyo ve Bilgisayar Sistemleri Bölümü
 37. Biyoteknik Sistemleri Matematiksel Yöntemler Mühendisliği Bölümü
 38. Kontrol sistemleri ve alet ölçme teknikleri Böl
 39. Telsiz, Radyo, Televizyon, Enstrüman Bölümü
 40. Ekonomi ve İş Fakültesi Bölümü
 41. Kamu Yönetimi ve İktisat Bölümü
 42. Ekonomi Sibernetik Bölümü
 43. Maliye Bölümü
 44. Muhasebe Bölümü
 45. Pazarlama Bölümü
 46. Denetim Bölümü

Gördüğümüz gibi teknik bir üniversitede olması gereken en önemli bölümler mevcuttur. Sizde bologna eğitim sistemi ile lisans eğitimi alarak Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde iyi bir üniversite süreci yaşamak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bunun akabinde ise yapacağınız çalışmalar dahilinde Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesinden ects kredi sistemi adı verilmekte olan bir sistem ile beraber öğretmenlerin yılda iki kez kullanmakta olduğu kanaat notu ile beraber bir üst sınıfa geçerek lisans eğiitmi sürecinizi tamamladığınızda sizde Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesinden mezun olma imkanına sahip olacaksınız.

Bu alanda kayıt işlemleri için alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübeyle beraber kaliteli bir şekilde hizmet anlayışına sahip alanında lider kuruluş olan Eurostar yurtdışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelerek konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi alma imkanına sahip olabilirsiniz. Sizlerde bu alanda başarılı bir teknik eğitim sürecinden mezun olabilirsiniz.

Ternopil Teknik Üniversitesi Eğitim

Ukrayna’nın yıllardan beri Bologna eğitim sistemi ile beraber günümüze dek getirdiği çalışmaları ile gerek yurt içinde gerek yurt dışından gelen öğrencileri ile beraber kaliteli bir lisans eğitim sürecini devam ettirmekte olan çalışmalarıyla beraber başarılı bir şekilde teknik eğitim vermektedir.

Sizde dilerseniz lise ya da lise dengi bir diploma ile beraber bu bölümlerden birinde lisans eğitimi görme imkanına sahip olabilirsiniz. Ternopil Teknik Üniversitesi, Ukrayna’nın Batı kesimlerinde yer alan Ternopil şehrinde yer alıyor. Yaklaşık olarak 218.000 nüfusa sahip olan Ternopil yetmiş iki kilometre karelik bir alanda bulunmaktadır. Ukrayna ise Karadeniz’in Kuzey kesimlerinde bulunmakta olan sarı ve mavi bayrak rengine sahip bir ülkedir. 1991 yılında Rusya ‘da ayrılmış olan Ukrayna’da resmi dil Ukraynaca olsa bile bu topraklar üzerinde yaşamakta olan herkes Rusça bilmektedir.

Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bunun akabinde ise 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını arayarak konu ile ilgili detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde kaliteli bir şekilde eğitim imkanlarına sahip olabileceksiniz. Ternopil Teknik Üniversitesinde alacağınız eğitimler ile beraber Avrupa eğitim müfredatına bire bir eğitim görmüş olacaksınız. Bu doğrultuda Ternopil Teknik Üniversitesinin tercih etmiş olduğunuz bölümünden mezun olduğunuzda ülkemizdeki sistem yüksek öğretim kurumu yani YÖK ile denkliği bulunduğundan elde etmiş olduğunuz diplomalar ile beraber dilerseniz kendi iş yerinizi açabilir, dilerseniz bir başka iş veren ile beraber çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Ternopil Teknik Üniversitesinde bologna eğitim sistemi ile beraber Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dilleri ile eğitim verilmektedir.

Bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili kapsamlı bir bilgiye sahipseniz doğrudan Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde tercih ettiğiniz bölümün ilgili lisans sınıfına yerleştirilebileceğiniz gibi eğer yazmış olduğumuz bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak bilgiye sahip değilseniz sizi Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi bekliyor olacaktır. Konu ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi alabileceğiniz 0212 244 66 00 numarasını arayarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinden detayları öğrenebilirsiniz.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #ukraynadainşaatmühendisliği #ukraynadamühendislik #ukraynadamühendislikeğitimi #mühendisliklisanstamamlama #mühendislikdikeygeçiş #ukraynainşaatmühendisliği #yurtdışındamühendislik #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!