Kharkiv-Harkov-Kharkov Haritası

Kharkiv-Harkov-Kharkov Haritası

Kharkiv-Harkov-Kharkov Haritası ;Harkov ya da diğer değişleriyle Kharkiv veya Kharkov Ukrayna’nın kuzeydoğu bölgesinde yer alır.

Kharkiv-Harkov-Kharkov Haritası

Harkov ya da diğer değişleriyle Kharkiv veya Kharkov Ukrayna’nın kuzeydoğu bölgesinde yer alır. Kharkiv-Harkov-Kharkov tarihsel olarak, ana şehir olarak kabul edildiği eski Slobozhanshchyna da Slobozhanshchyna adıyla da bilinir. Ukrayna üniversitelerinde okumak isteyen öğrencilerin tercih etttiği şehirlerdendir. Kharkiv-Harkov-Kharkov, Donets havzasına akmakta olan Kharkiv, Udy ve Lopan nehirlerinin kesişimi boyunca uzanmaktadır. Şehre ait en yüksek noktanın deniz yüksekliği 202 m ile Pyatikhatki’dir. En alçak noktası ise 94 m ile Novoselivka’dır. Kharkiv-Harkov-Kharkov’un uzunluğu kuzeyden güneye doğru 24.3 km, doğudan batıya doğru ise 25.2 km’dir.

Kharkiv-Harkov-Kharkov’un kışları soğuk ve genellikle kar yağışlı, yazları sıcak ve nemli karasal’dır. Mevsimlik olarak ortalama sıcaklıklar, ne yaz aylarında çok sıcak, ne de kış aylarında çok soğuktur. Ocak ayı ortalama sıcaklığı -4,6 °C (23.7 °F), Temmuz ayı ortalama sıcaklığı 21,3 °C (70.3 °F)’dır. Yağıların çoğu Haziran ve Temmuz aylarında düşer. Bir yılda toplam 513 mm (20 in) yağış düşer.

Kharkiv-Harkov-Kharkov Haritası Şehirleri

Ülkenin kuzeyinde yer alan Kharkiv-Harkov-Kharkov şehri 1.500.000’lik nüfusuyla Ukraynanın ikinci büyük şehri olma özelliğine sahiptir.

Kharkiv-Harkov-Kharkov Haritası Komşuları

Kharkiv-Harkov-Kharkov’un komşuları, Sumy, Poltova, Dnipropetrovsk, Donetsk ve Luhanks’dır.

Kharkiv-Harkov-Kharkov Haritası Nasıl Çizilir?

Çok önceleri bir yerin yada bölgenin haritasını çizmek çok ciddi uzmanlık gerektiren ve ciddi zorlukları olan bir işti. Çünkü o zamanklar şimdiki kadar teknoloji gelişmemişti, dolayısıyla harita çizmek için bugün kullanılan imkanlara göre çok daha ilkel yöntemler kullanılmaktaydı. Fakat bugün artık haritayla igili hazırlanmış olan bilgisayar yazılımları sayesinde çok daha kolay ve yüksek doğrulukta harita çizmek mümkün olabilmektedir.

Kharkiv-Harkov-Kharkov haritasını çizmek için de bu bilgisayar yazılımlarından faydalanabilir ve istediğiniz ölçekte ve mahiyette bir Kharkiv-Harkov-Kharkov haritası çizebilirsiniz. Ayrıca bu işlem için yine teknolojinin getirdiği yeniliklerden bir tanesi olan uzaktan kumanda edilebilen hava araçlarından faydalanabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!