Lviv Haritası

Lviv Haritası

LLviv Haritası; lviv diğer adıyla İlbav Ukrayna'nın batı tarafında yer alır. 860.000 kişiden oluşan nüfusunun 'ini Ukraynalılar, %8'ini ...

Lviv Haritası

Lviv diğer adıyla İlbav Ukrayna‘nın batı tarafında yer alır. 860.000 kişiden oluşan nüfusunun %88’ini Ukraynalılar, %8’ini Ruslar, %1’ini de Polonyalılar oluşturmaktadır. Turizm açısından oldukça canlı bir şehir olan Lviv’e yaklaşık olarak günde 200.000 turist giriş yapar. Ukrayna üniversitelerinde okumak isteyen öğrencilerin tercih etttiği şehirlerdendir. Ukrayna’nın en kalabalık yedinci büyük şehridir. Şehir adını Rus Kral Daniel’in büyük oğlu Leo’dan almıştır.

Lviv, 2. Dünya Savaşı’ndan hemen sonra Sovyetler Birliği bünyesine dahil olmuştur. 1991’de bağımsılığını elde etmesinin ardından ise Ukrayna‘nın bir şehri haline gelmiştir. Denize kıyısı olmayan tamamen bir kara şehri olan Lviv, yeryüzü şekilleri olarak Ukrayna’nın genel yapısıyla benzeşmektedir. Fakat iklim olarak sahil şeridinde bulunan illerden ayrılmaktadır.

Lviv Haritası Şehirleri

Lviv, 182 km²’lik bir yüzölçümüne sahiptir. Ülkemizin en küçük yüzölçümüne sahip ili olan Yolava’nın 847 km² yüzölçümüne sahip olduğu düşünüldüğünde yeryüzünde kapladığı alan bakımından oldukça küçük bir şehir olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Lviv Haritası Komşuları

Ukrayna’nın batı sınırında yer alan bir kara şehridir. Lviv, batı da Polonya ile sınırı vardır. Ukrayna şehirlerinden ise Lutsk, Rivne, Ternopil, İvano Frankivsk ve Uzhhorod Lviv’in sınır komşuları olan şehirlerdir.

Lviv Haritası Nasıl Çizilir?

Öncelikle şunu ifade etmek gerekir ki bir zamanlar bir yerin bir bölgenin, ülkenin veya bir şehirin haritasını çizmek gerçek anlamda ciddi harita bilgisi gerektiren zor bir işti. Fakat bugün bir harita çizmenin aynı derece de zor olduğunu söylemek doğru olmaz. Çünkü her geçen gün daha da gelişen teknoloji her alanda olduğu gibi haritacılık alanında da birçok yenilik ve kolaylığı da beraberinde getirmiştir. Lviv haritasını çizme amacınızı belirledikten sonra hemen bir harita çizim yazılımına erişerek Lviv haritanızı çizmeye başlamanız mümkün olabilmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!