Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

Kiev Ulusal Havacılık üniversitesi öğrencilere sunduğu benzersiz kaliteli eğitim sistemi ile yurtdışında eğitim görmeyi cazip hale getiriyor.

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

Ukraynaca, Rusça, İngilizce dil seçenekleri ile eğitim hizmetini sürdürmekte olan Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi bünyesinde 82 değişik ülkeden toplamda 6000 kişilik kapasitesi ile öğrencilerine eğitim hizmeti vermektedir. Sizde bu kaliteli eğitim kurumunda bologna eğitim sistemi ile bir eğitim hayatı yaşamak isterseniz aranan bazı özellikler bulunmaktadır.

Lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Ayrıca sağlıklı olduğunuzu belirten heyet raporundan geçmiş bir rapor ile beraber noter huzurunda onaylanmış olması gerekmektedir ve kaymakamlık tarafından onaylanmış olması gerekir. Bunun yanı sıra eğer bu şartları yerine getiriyorsanız yapmanız gereken tek şey hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofislerini arayarak yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Size detaylı bir şekilde bilgi verilecek eğer şartlarınız uygun konumda ise kaydınız gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan sözleşme dahilinde vize ve kayıt kısımları alanında uzman personel ekibimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de kurulmuş olmakla beraber bologna eğitim sistemi ile öğrencilerine eğitim hizmetleri vermektedir. Çok geniş bir kütüphaneye, teknolojik donanıma bilgi ve birikime sahip olan Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesinde eğitim görmek için yukarıda belirtmiş olduğumuz şartlar sizin için uygunsa vakit kaybetmemenizi öneririz. Bunun sebebi şudur ki iş hayatına atıldığınızda yapacağınız iş başvurularında daima aranmakta olan akıcı bir yabancı dil isteği bulunmaktadır. Siz Kiev’de Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesinde eğitim görmeye başladığınızdan itibaren geçerli olmak üzere ilk yıl hazırlık olarak geçmektedir. Dolayısı ile hazırlık sınıfında sizin için geçerli olan bu sistem dahilinde alacağınız eğitim hizmeti ile beraber kaliteli bir lisans dönemine geçiş yapacaksınız. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi, Ukrayna dili, Rusça ve İngilizce dil seçenekleri ile beraber eğitim görebileceğiniz bu okulumuzda temel olarak havacılık eğitimi ağırlıklı olarak verilmektedir. Okulun temel amacı havacılık alanında öğrenciler yetiştirmektir.

Kiev Havacılık Üniversitesi Eğitimi

Hazırlık fakültesi 1 eğitim yılı Rusça dili ile verilmektedir. Yüksek Lisans 4 yıldır. Master 1,5 yıldır. Üniversitede eğitim 1 Eylül’de başlar, Haziran sonu biter ve Ağustostan 15 Kasım’a kadar öğrenci kabulü devam eder. Konaklama için okul yurtlarında 2-3 kişilik odalar ve etüt odaları bulunmaktadır. Ayrıca isteyen öğrenciler Kiev şehrinin semtlerine göre aylık ortalama 200-300$ karşılığında daire kiralayabilmektedirler.

Kiev ulusal Havacılık Üniversitesi Bölümleri Ücretleri

Bölüm Hazırlık Lisans
Hava Trafik Hizmetleri 3850 $ 3100 $
Pazarlama 3850 $ 2750 $
Basın Yayıncılık 3850 $ 2550 $
Yazılım Mühendisliği 3850 $ 3600 $
Uçak ve Roket Mühendisliği 3850 $ 3600 $
Uçak ve Roket Havacılık teknolojileri 3850 $ 3600 $
Uçak Ekipmanları 3850 $ 3600 $
Enerji Santralleri Mühendisliği 3850 $ 3600 $
Gaz Türbin Tesisleri ve Kompresör İstasyonları 3850 $ 3600 $
Uçak Bakım Onarım Mühendisliği 3850 $ 3600 $
Havacılık Taşımacılığı 3850 $ 3600 $
İnşaat mühendisliği 3850 $ 3600 $
Bilgisayar Destekli Kontrol sistemleri ve otomatiği 3850 $ 3600 $
Bilgisayarla bütünleşik teknolojik üretim süreçleri 3850 $ 3600 $
Bilgisayar Mühendisliği 3850 $ 3600 $
Bilgisayar Sistemleri ve ağları 3850 $ 3600 $
Siber Güvenlik sistemleri ve Teknolojileri 3850 $ 3600 $

Fakat Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi bünyesinde bulunan 46 bölümden birini tercih ederek çalışmalarınızı sürdürmek sizin elinizde olan bir şey olduğundan dolayı nasıl uygun görürseniz öyle bir eğitim alacaksınızdır. Okul bünyesinde verilmekte olan eğitimlerde ilk yıl olan hazırlık sınıfında seçeceğiniz dil tercihi ile beraber misal ingilizce’yi tercih ettiyseniz yıl boyunca ingilizce eğitimi ve mesleki ingilizce eğitimi alacaksınız. Bu durumda akıcı bir Ingilizce bilginiz olacak eğitim hayatınız boyunca daima ingilizce içerik ile sorumlu olacağınızdan dolayı yapacağınız bu çalışmalarda rahat bir lisans eğitimi için temellerinizi hazırlık sınıfında oluşturmuş olacaksınız. Hazırlık sınıfını başarı ile bitirip lisans dönemine geçiş yapmanız doğrultusunda ikinci yıl yani lisans eğitiminizin ilk yılından itibaren geçerli olmak üzere bologna eğitim sistemi ile karşı karşıya olacaksınız. Bologna eğitim sisteminde öğrenciler daima araştırmaya, uygulamaya ve öğrendikleri ile ilgili sunumlar yapmaya hazırlıklı olmaları gerekmektedir.

48 milyonluk bir nüfusun bulunduğu Ukrayna’da başkent olan Kiev’de eğitim görmenin ayrıcalıklarından elbette sizlerde faydalanacaksınız. Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesinde eğitim görmek maksadı ile gittiğinizde dilerseniz yurtlarda aylık 35 dolar gibi cüzi bir ücret ile kalabiliyorken, dilerseniz arkadaşlarınız ile beraber yaklaşık olarak 250 dolar ücret karşılığında dayalı döşeli bir evde yaşama imkanına sahip olabilirsiniz ya da yapacağınız anlaşma dahilinde Ukrayna’da yaşamakta olan aileler ile beraber bir oda kiralayarak yaşama imkanına sahip olabilirsiniz. Bunun ayrıcalıklarından faydalanma imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca haftada bir eğleneceğim derseniz arkadaşlarınız ile beraber haftada bir eğlenerek aynı zamanda evde yaşayacak olursanız yaklaşık olarak 400 dolarlık gayet cüzi bir masrafınız olacaktır.

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi – NAU

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi, 1933 yılında Kiev Politeknik Enstitüsü’ne bağlı Havacılık Fakültesi olarak kurulmuştur. 1994 yılında bağımsız bir üniversite halini alarak adı Kiev Uluslararası Havacılık Üniversitesi (NAU) olmuştur. 2000 yılında ise adı yine değişmiş ve Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi olmuştur.

NAU, sadece havacılık ve uçak alanlarında değil; Yönetim, Mekanik, Elektronik, Elektrik Mühendisliği, Malzeme Bilimi, Bilgisayar Bilimleri ve Bilgisayar Mühendisliği alanlarında da çok güçlü bilimsel alt yapıya ve tecrübeye sahiptir.

NAU, 720.000 m2 kampüs alanına sahiptir. Eğitim binalarının toplam alanı 140.000 m2‘dir. NAU’da çeşitli tiplerde 75 uçak ve helikopter vardır. Yine 42 adet çeşitli uçak ve helikopter motoru, 240 farklı havacılık sistem cihazları ve 6000 modern Bilgisayar öğrencilerin hizmetindedir. Ayrıca üniversitede 270 Dr ve Profesör ile 900 öğretim üyesi görev yapmaktadır. NAU’da eğitim Ukraynaca Rusça ve İngilizce yapılmaktadır. İngilizce bölümler öğrenci sayısına göre açılmaktadır. Yabancılar için açılan hazırlık bölümünün kuruluş yılı 1959 dur. Bu süre zarfında 82 ülkeden 6000 öğrenci Ulusal Havacılık Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

 

HAZIRLIK FAKÜLTESİ

 • Kabul tarihi 15 Ağustos-15 Ekim arası ( Olabildiğince erken gelmenizi öneririz )
 • 1 Eylül başlangıç tarihidir.
 • 2 haftalık sömestr tatili ve Ukrayna resmi tatilleri dışında tatil imkanı yoktur
 • Derslere devam zorunluluğu vardır.
 • Açılan gruplar arasında ilk 1 ay grup değiştirme olanağı vardır. Daha sonra grup değişiminde müsaade edilmemektedir.
 • Yaşam yeri olarak yabancı öğrencilere tahsis edilmiş olan 6. yurttur.

#kievhavacılıküniversitesi #ukraynadahavacılıkokumak #nationalaviationüniversity

Ulusal Havacılık Üniversitesi, Ukrayna'nın Kiev kentindeki en iyi devlet üniversitelerinden biridir. 2022 EECA Üniversite Sıralamasında 251-300 arasında yer almaktadır.

 • Hava Trafik Hizmet
 • Ekoloji
 • Pazarlama
 • Basın Yayıncılık
 • Yazılım Mühendisliği
 • Uçak ve Roket Mühendisliği
 • Uçak ve Roket Havacılık teknolojileri
 • Uçak ve Roket havacılık Teknolojileri
 • Uçak Ekipmanları
 • Enerji Santralleri Mühendisliği
 • Gaz Türbin Tesisleri ve Kompresör İstasyonları
 • Uçak Bakım Onarım Mühendisliği
 • Havacılık Taşımacılığı
 • Uluslararası İlişkiler
 • İnşaat mühendisliği, Elektrik Elektronik
 • Lojistik
 • Dış Ekonomik Faaliyetlerin Yönetimi
 • Bilgisayar Destekli Kontrol sistemleri ve otomatiği
 • Bilgisayarla bütünleşik teknolojik üretim süreçleri
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Ekonomi
 • Hukuk
 • Bilgisayar Sistemleri ve ağları
 • Siber Güvenlik sistemleri ve Teknolojileri

Tercih Sebepleri

Kiev Ulusal Havacılık ÜniversitesiKiev Ulusal Havacılık Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!