Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Avrupa standartlarda eğitim alabileceğiniz Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi nde okuyarak büyük eğitim avantajları elde edebilirsiniz.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi ‘nde eğitim görmek ister misiniz, cevabınız evet ise kendinize öncelikli olarak şu soruları yöneltmeniz de fayda olacaktır.

 1. Lise ya da lise dengi bir okuldan mezun oldunuz mu, bu şekilde bir lise diplomasına sahip misiniz?
 2. Yurtdışında kaliteli bir eğitim almak ister misiniz?
 3. Çok iyi bir şekilde ileri düzeyde yabancı dil eğitimi almış olarak ülkemize geri dönmek ister misiniz?
 4. Yurt dışında eğitim görerek elde edeceğiniz diplomaların ülkemiz sınırları içerisinde yer alan bütün şehirlerinde geçerli olduğunu biliyor musunuz?
 5. Bir iş veren gözünden bakacak olursak iş veren daima diğerlerinden daha iyisini tercih eder siz yurt dışında bologna eğitimi sürecine tabi tutularak kaliteli bir eğitim almış olacaksınız ve bunun yanı sıra çok iyi bir düzeyde akıcı bir aksana sahip yabancı dil bilginiz olacak şekilde mezun olarak, üniversite diploması alarak ülkemize geri döneceksiniz bunların farkında mısınız ?
Dolayısı ile vurgulamak istediğimiz nokta şudur ki: Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim sistemi bologna eğitim sistemidir. Bologna eğitim sistemi dahilinde öğrenci ve öğretmen arasındaki ilişki çok daha iyi bir hal almıştır. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalar ile beraber öğrenci konuya karşı tam olarak bir hakimiyet sağlaması temel hedef olarak görülmektedir. Bologna eğitim sistemi dahilinde öğrencinin bilgiye araştırarak ulaşması istenmektedir.

Odessa Devlet Denizcilik Üniversitesi Eğitimi

Bologna eğitim sisteminde öğrenciyi sadece bir alıcı olarak görmekten ve öğretmeni ise sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğrenciyi bilgiye araştırarak ulaşan öğretmeni de bilgiyi öğrencilerin en iyi şekilde alabileceği yapıda eğitilmelerini sağlamaları temel amaç olarak görülüyor.

Bu eğitim sistemi dahilinde öğretmenin öğrenciye sunacağı konu başlıklarından bir tanesini öğrenciler kendi ekip arkadaşları ile beraber tercih ederek yapacakları çalışmalar dahilinde öğrencilerin en iyi bir şekilde konuya hakim olmaları istendiğinden dolayı öğrenciler dilerse teknolojik donanım bakımından çok üstün Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde yer alan bilgisayar laboratuvarlarını tercih eder ya da kendi isteklerine bağlı olarak Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanesinde konu ile ilgili olarak bir çalışma yürütebilir.

Bu alanda öğrenci ve öğretmen ilişkileri daima sürdürülüyor ve öğretmen öğrencilerin yapmakta olduğu çalışmaları gidişatına göre denetmektedir. Bu süreç dahilinde öğrenciler yazılı dökümanlar ya da görsel dökümanları bir araya getirerek taslaklar hazırlamaktadır. Bunun akabinde ise öğrencilerin yapmakta oldukları bir başka çalışma ise projelendirme ve uygulama çalışmasıdır. Bu çalışmada öğrenciler ekip arkadaşları ile beraber bir önceki araştıran çalışmalarından elde etmiş oldukları bilgileri taslakları yazılı ya da görsel dökümanları kullanarak bir hazırlık sürecine girerler ve yapacakları uygulama için gerekiyor ise malzeme teminatını sağlayarak projelerini hazırlayıp uygulama işlemlerine başlarlar.

Yaptıkları bu çalışmanın neticesinde ise olay akışına şöyle bir bakacak olursak görüyoruz ki öğrenciler öğretmenlerinden daha yatkın olabilecekleri bir konuyu tercih ettiler. Bunun akabinde araştırma yaparak konuyu kavradılar, uygulama yaparak konuyu iyice anladılar ve bununla da kalmayarak sunum evresine geldiler. Bu evrede ise öğrenciler elde ettikleri bilgileri arkadaşları ile paylaşmaktadır. Bu paylaşım ile beraber öğretmenlerin yılda iki kez kullanmakta oldukları bir kanaat notu ile beraber öğrenciler bir üst sınıfa geçmektedir.

Böyle bir eğitim sistemi dahilinde iyi bir eğitim almak isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken şey Eurostar Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık merkezi başvurusu ofisinden yararlanmalısınız hemen 0212 244 66 00 numaralı telefon u arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Alanında uzman ekip arkadaşlarımız yılların vermiş olduğu tecrübe ile beraber sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi Eğitim

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim almak ister misiniz üstelik üniversite sınavına girmenize gerek yok, tabi bunun yanı sıra üniversite sınavı stresini yaşamanıza da gerek yok.. Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi 12 Haziran 1930 yılından su taşımacılığı ve su mühendisliği enstitüsü adı altında kurulmuş olan bir üniversitedir.

1994 yılında Odessa Denizcilik üniversitesi adını almıştır. Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi gerek ülke içerisinde gerek uluslar arası alanda yapmış olduğu eğitim hamleleri ile 26 şubat 2002 tarihinde Ukrayna başbakanı tarafından ödüllendirilerek adının başına ulusal kelimesini almaya hak kazanmıştır. Böylece okulun adı günümüzdeki odessa ulusal denizcilik üniversitesi (ONMU) olmuştur.

Ulusal Denizcilik Üniversitesi öğrencileri bir yıl sürmekte olan hazırlık bölümü olmak üzere toplamda beş yıllık bir eğitim sürecinden geçirilmektedir. Bunun yanı sıra Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesinde lisans eğitimleri, yüksek lisans eğitimi ve doktora eğitimi alma gibi eğitim imkanları bulunmaktadır.

Odessa Devlet Denizcilik Üniversitesi Bölümleri Fiyatları

Bölüm Fiyat
Deniz ve Nehir Taşımacılığı Mühendisliği 1800$
Uzak Yol Gemi Kaptanlığı 1800$
Gemi ve Güverte Mühendisliği 1800$
Gemi Yapımı Mimarisi ve İnşaat Mühendisliği 1440$
Deniz Ulaştırma Lojistiği 1440$
Gemi Makine Mühendisliği 1440$
Gemi Endüstriyel Enerji Mühendisliği 1440$
Gemi Elektrik ve Elektromekanik Mühendisliği 1440$
Deniz ve Liman İşletmeleri Mühendisliği 1440$
Deniz Enerji Santralleri Mühendisliği 1440$
Deniz Hukuku 1440$

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi Denklik

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim sistemi Bologna eğitim sistemidir. Bu alanda yapılan çalışmalar dahilinde öğrenci ile öğretmen arasındaki diyalogu güçlendirecek çalışmalara yer verilmiştir.

Öğrenciyi sadece pasif bir alıcı olarak görmekten öğretmeni ise sadece bir verici olarak görmekten ziyade çok daha iyi bir sistem olan bologna eğitim sistemi dahilinde öğretim görevlisi öğretmenin öğrenciye sunacağı konu başlıkları altında öğrencinin bu alanda ekip arkadaşları ile beraber bir çalışma yapmasını sağlamaktan geçmektedir. Bu alanda öğrencilerin yapacakları çalışmalar dahilinde etcs kredi sistemi ile beraber öğretmenlerin yılda iki kez kullandıkları kanaat notu ile beraber başarılı olan öğrencilerimizin bir üst sınıfa geçişleri sağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra öğrenciler elde ettiği yazılı görsel taslaklar ile birlikte bir üst aşama olan uygulama ve projelendirme çalışmalarında bulunmaktadırlar. Bu alanda yapılacak çalışmalar ile beraber öğrenciler araştırmakta oldukları konuya karşı tam hakimiyeti sağlayarak iyi bir eğitim almış olmaktadır. Dolayısı ile öğrencilerin iyi bir eğitim alması okulun adını duyurmasında çok daha etkili bir yöntem olacaktır.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde yerli ve yabancı bir çok öğrenci eğitim almaktadır. Bu alanda yapılan çalışmalar dahilinde yabancı uyruklu öğrenciler dilerse Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi bünyesinde yer alan yurtlarda konaklama imkanına sahip olurken dilerseler arkadaşları ile bir araya gelerek bir ev kiralayıp evde yaşayabilirler ya da Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi çevresinde yer alan evlerde aile yanında konaklama imkanına sahip olabilirler aileler ile beraber yapılacak olan anlaşma dahilinde bir odayı kirayalarak bu odalarda belirli bir sözleşme ile birlikte konaklama imkanına sahip olabilirsiniz.

Sizde Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesinde kaliteli bir eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken lise diplomanızın olması yeterlidir. Üniversite sınavı sıkıntısına girmeden sadece diplomalarınızla bu üniversitelerde eğitim görebilirsiniz. Bu üniversitede iyi bir eğitim görmek istiyorsanız hemen hemen; Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz.

0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. 12 Haziran 1930’da Su Taşımacılığı ve Mühendisliği Enstitüsü adı altında kurulan üniversite, 1994 yılında Odessa Maritime Üniversitesi adını almıştır. Ülke içinde ve uluslararası platformda verdiği eğitim ve öğretimin kalitesinden dolayı 26 Şubat 2002 tarihinde Ukrayna Başbakanı tarafından ödüllendirilerek adının başında ulusal unvanını kullanmaya hak kazanmıştır. Böylelikle okulun adı günümüzdeki Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi (ONMU) olmuştur.
Avrupa Üniversiteler Birliği ve Güneydoğu Avrupa Taşımacılık araştırmacılığı (SEATREF) üyesi olan Odessa National Maritime Üniversitesi 55 profesörü ve 421 öğretim üyesiyle Ukrayna’nın en saygın ve önemli denizcilik üniversitesidir.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi Erasmus

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi Ukrayna’nın bilinen en prestijli, alanında en kaliteli denizcilik üniversitesidir. Tem pus ISO 9001- 2000 Sertifikasına sahip olan bir üniversitedir. Üniversite uluslar arası denizcilik örgütü ve Güneydoğu Avrupa Taşımacılık araştırmacılığı (SEATREF) örgüt üyesidir. Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sisteminde öğrenciler ekip arkadaşları ile beraber almış olduğu konuları araştırmak için dilerseler Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesinin gelişmiş teknolojiye sahip bilgisayar laboratuvarlarını kullanmaları sağlanıyor ya da Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi bünyesinde yer alan araştırma kütüphanelerinde konu ile ilgili olarak araştırmaların yapılabilmesi sağlanmaktadır.

Üniversite Avrupa Birliği Eğitim Programları kapsamında başlatılan ” Tempus Tacis ” projesine 1995 yılından beri üyedir. Ayrıca ONMU, 2003 senesinde uluslararası kalite yönetmeliği kriterlerini başarıyla yerine getirerek, bu tarihten itibaren ISO 9001 : 2000 sertifikasına sahiptir.
Ülkeler arası üniversitelerde kalite güvencesini sağlamak amacı ile 19 Haziran 1999 tarihinde imzalanan Bologna Anlaşması’na dahildir.
Okulun öğretim dili Rusça’dır.

1 yıl hazırlık bölümü olmak üzere öğrenim yılı 5 yıldır. Ayrıca Lisans, Y. Lisans ve Doktora imkanı bulunmaktadır.
Gemi Mühendisliği Fakültesi

 • Uzmanlık: Gemi Yapımı ve Okyanus Teknolojileri
 • Uzmanlık Alanı: Gemilerde Güç Ünitelerinin İşletimi
 • Mezunlar gemi mekanik ve güç ünitelerinin kullanımı alanında, organizasyon ve yönetim departmanlarında, tersanelerde, deniz taşımacılığı yapan firmalarda, filoların teknik bakımında, gemi ekipmanlarının tamiri ve bakımı gibi çok geniş bir yelpaze içerisinde çalışma imkanı bulmaktadırlar.

Taşımacılık Teknoloji ve Sistemleri Fakültesi

 • Uzmanlık: Taşımacılık Teknolojileri
 • Uzmanlık Alanı: Taşımacılık Sistemleri, Taşımacılık Organizasyonu ve Yönetimi
 • Bu fakültenin mezunları limanlarda yükleme ve boşaltma elemanı olarak, kontrolör olarak, üretim teknikeri ya da kargo yöneticisi olarak çalışabilirler. Gümrük muayene memurluğu yapabilir ya da broker olarak çalışabilirler. Ayrıca bilimsel araştırmalara katılıp, denizcilik mühendisliği alanında akademik eğitim verebilirler.

Ulusal Denizcilik ve Yönetim Fakültesi

 • Uzmanlık: İşletme Ulusal Denizcilik
 • Uzmanlık Alanı: İş Ulusal Denizcilik, Firma Yönetimi
 • Mezunlar denizcilik firmalarında, deniz ve nehir limanlarında, tersanelerde, taşımacılık şirketlerinde, brokerlık acentalarında ve gümrüklerde her türlü yönetim ve araştırma kadrosunda çalışabilirler. Ayrıca denizcilik bankalarında ve diğer işletmelerin denizcilik bölümlerinde de çalışabilirler.

Su Taşımacılığı Fakültesi

 • Uzmanlık: Su Taşımacılığı
 • Uzmanlık Alanı: Su Taşımacılığı Teknikleri, Hidroteknik Sistemler
 • Mezunlar liman yapımından, gemi kaldıraç sistemleri, kıyı tersaneleri, liman makineleri, hidroteknik sistemlerin üretimi ve kontrolüne kadar geniş bir alanda iş imkanına sahiptirler.

Gemi İnşaat Fakültesi

 • Uzmanlık: Gemi İnşaat ve Okyanus Mühendisliği
 • Uzmanlık Alanı: Gemiler ve Okyanus Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri
 • Bu fakültenin mezunları tersanelerde her türlü sefere uygun gemi yapımında, bakım-onarım şirketlerinde ve eğitim merkezlerinde çalışabilirler. Ayrıca arama kurtarma operasyonlarında, deniz dibi enkaz çıkarma gibi alanlarda da görev alabilirler.

Deniz Hukuku Fakültesi

 • Uzmanlık: Deniz Hukuku
 • Uzmanlık Alanı: Hukuk Doktrini
 • Mezunlar modern, ulusal ve uluslararası platformlarda deniz hukuku bilgileri ile her türlü hukuk firmasında yada taşımacılık ve denizcilik firmalarında hukuki danışman olarak çalışabilirler.

Liman Mekanizasyonu Fakültesi

 • Uzmanlık: Mekanik Mühendisliği
 • Uzmanlık Alanı: Makine ve Ekipman Üretimi ve Bakımı
 • Bu fakülteden mezun mühendisler, tersane ve limanlarda kullanılan her türde mekanik ekipmandan sorumlu olabilirler. Yükleme rampalarının üretimi ve bakımı, yükleme otomasyon ünitelerinin işletimi ve geliştirilmesinde çalışabilirler.

Başvuru için Gerekli Evraklar

 • Lise veya Üniversite Diploması ( Apostille Onaylı)
 • Mezun olduğu Lisenin veya Üniversitenin Transkripti ( Apostille Onaylı)
 • Sağlık Raporu( Apostille Onaylı)
 • Eliza (HIV) testi( Apostille Onaylı)
 • ” Formül A ” ( Apostilli onaylı )
 • Pasaport
 • Sabıka kaydı
 • 24 adet vesikalık Fotoğraf
 • Vekaletname

 

#ukraynadaegitim #ukraynaüniversiteleri #odessaulusaldenizciliküniversitesi #odessanationalmaritimeuniversity

Kaptan olabilmek için dört yıllık eğitim veren Denizcilik ve İşletme Mühendisliği Bölümü'nden lisans diploması almak gerekir. Staj döneminden sonra Denizcilik Müsteşarlığının yaptığı Gemi Adamları Yeterlilik Sınavını başarıyla geçmek gereklidir.

Üniversitede okutulan bazı bölümler:

 • Uzak Yol Gemi Kaptanlığı
 • Deniz ve Nehir Taşımacılığı Mühendisliği
 • Gemi ve Güverte Mühendisliği
 • Gemi Yapımı Mimarisi ve İnşaat Mühendisliği
 • Deniz Ulaştırma Lojistiği
 • Gemi Makine Mühendisliği
 • Gemi Endüstriyel Enerji Mühendisliği
 • Gemi Elektrik ve Elektromekanik Mühendisliği
 • Deniz ve Liman İşletmeleri Mühendisliği
 • Deniz Enerji Santralleri Mühendisliği
 • Deniz Hukuku

şeklindendir. Diğer bölüm ve ayrıntılı fiyat bilgisi için uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Tercih Sebepleri

Odessa Ulusal Denizcilik ÜniversitesiOdessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!