Kiev Ekonomi Üniversitesi

Kiev Ekonomi Üniversitesi

Kiev Ekonomi üniversitesi sınav dayatması olmadan üniversiteye yerleşebilmenize imkan ve memnuniyet garantili yüksek lisans eğitimi imkanı sunmaktadır.

Kiev Ekonomi Üniversitesi

Kiev Ekonomi Üniversitesi gerek eğitim anlayışı, gerek çalışma ortamı, gerek arkadaşlık anlamında çağdaş yaşamın getirdiği sosyal yaşam koşullarını göz önünde bulundurursak yurt dışında eğitim alacağınız en iyi üniversitelerden biri. En iyi üniversitelerden biri olmasının temel sebebi olarak verdikleri eğitimin kalitesi olan bologna eğitim sistemini uyguluyor olmalarından kaynaklanmaktadır. Bologna eğitim sistemine göre Kiev Ekonomi Üniversitesinde bir takım çalışmalar yürütülmektedir. Öğrenciler bu eğitim sisteminde etcs adı altında kredi sistemi ile bir üst sınıfa geçmeye hak kazanmaktadır.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmek isteyen öğrenci adayları için aranan şartlara bakacak olursak ;

 • Kiev Ekonomi Üniversitesi için 25 yaşından büyük olmamanız gerekmektedir.
 • En az lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş konumda olmanız gerekmektedir.
 • Sağlıklı olmanız gerekmektedir. Bunu kanıtlayan bir heyet tarafından onaylanmış raporunuzun bulunması ve tercümesinin yeminli tercüman tarafından yapılmış olması ayrıca noter ve kaymakamlık tarafından da onaylanmış olan bir sağlık raporu sunmanız gerekmektedir.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmek isteyen bir birey için hazırlık süreci olan bir yıllık eğitim boyunca yabancı dil eğitimi verilmektedir. Bu süreçte verilen yabancı dil eğitimi ile ortama alışma süreciniz sağlanmakta ve konulara hakim olabilecek seviyeye gelmeniz sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra lisans eğitimi için ayrılmış dört yıllık süreç içerisinde lisansınızın tamamlanmasında ACTS kredi sisteminin var olduğu bologna eğitim sisteminin hakimiyetinde kaliteli bir eğitim süreci sizi bekliyor olacak. Ya da dilerseniz bir buçuk yıl sürecek olan yüksek lisans eğitimini lisans eğitimi aldıktan sonra devam ettirmek sizlerin elinde olacaktır. Kiev Ekonomi Üniversitesi;

Kiev Ekonomi Üniversitesi, civarda yaşamakta olan insanlar tarafından sevilen sayılan kaliteli bir eğitim kurumu olarak görülmektedir. Eğer Kiev Ekonomi Üniversitesinde öğrencilik hayatı yaşamak isterseniz karşınıza bir kaç seçenek çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesi yaklaşık olarak 35 dolar aylık kirası bulunan üniversite bünyesindeki yurtlarda konaklamak, diğeri aile yanında uygun bir ücret karşılığında anlaşma sağlayarak oda kiralamak, bir diğeri ise arkadaşlarınız ile beraber aylık kirası yaklaşık olarak 250 dolar olan bütün eşyası hazır evlerde konaklamaktan geçmektedir. Kararınız doğrultusunda istediğiniz gibi bir yaşam süreceğiniz Kiev Ekonomi Üniversitesinde başarılı bir süreç isterseniz arkadaşlarınız ile beraber bir ev tutmak en mantıklısı gibi duruyor. Tabi bu anlamda arkadaş seçimine çok dikkat etmek gerekiyor. Aynı zamanda bir takım şeylerin hazır olarak önünüze sunulmasını istiyorsanız üniversite bünyesinde var olan yurtlar ya da aile ile beraber yaşamayı tercih etmek de sizin elinizde olan bir şeydir..

Kiev Ekonomi Üniversitesi, Bologna eğitim sisteminin hakim olduğu Kiev Ekonomi Üniversitesinde bir birinden değerli eğitmenler bulunmaktadır. Bu sistemin temel amacı ise kişiyi bilgiyi hazır alan pasif bir birey olarak görmekten ziyade bilgiyi araştıran kullanan ve uygulayan kişi olarak görmekte ve kişiyi çalışmaya teşvik etmektedir. Bu teşvik sürecinde ise bireysel çalışmaların elbette yapıldığını göz önünde bulundurmalıyız lakin temel amaç öğrencinin diğer öğrenciler ile olan etkileşim sürecini görmekteyiz. Bu eğitim sürecinde öğrenci diğer öğrenci arkadaşları ile beraber bir ekip çalışması yürütmekte ve bu ekip çalışmasından kaynaklanan araştırmalar, yaptıkları uygulamalar ve hazırlayacakları sunumlar dolayısı ile etcs kredi sistemi ile bir üst sınıfa geçmeye hak kazanacaktır. Sizde Kiev Ekonomi Üniversitesinde okumak isterseniz öncelikle EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Yapılacak anlaşma dahilinde oluşturulacak sözleşme ile beraber uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ile beraber %100 yerleştirme garantisine sahip olacağınız gibi aynı zamanda %100 vize garantisine de sahip olacaksınız.

Kiev Ekonomi Üniversitesi Eğitim

 • Uzmanlık alanı işletme ve ekonomidir.
 • Eğitim kalitesi olarak çok yüksek bir kaliteye sahip olan MAUP üniversitesi, Kiev deki öğrenciler tarafından da çok iyi olarak tanınıp, tavsiye ediliyor.Öğrenciler Rusça ya da Ukraynaca hazırlık alabiliyor. Dileyen öğrenciler, hazırlık eğitimini MAUP da tamamladıktan sonra, Ukrayna’daki diğer üniversitelere de başvuru yapabiliyorlar. Üniversite yetkilileri, hazırlık eğitimini tamamlayan öğrencilerin, üniversiteden çok memnun oldukları için genellikle eğitimlerine MAUP da devam etmeyi tercih ettiklerini belirtiyorlar. Oldukça güzel ve modern bir yapıya sahip olan MAUP üniversitesi , eski roma sütunlarını andıran büyük girişlere sahip yepyeni binalardan oluşuyor. Binaların içleri de dışarısı gibi çok bakımlı ve yeni görünümlü. 400.000 den fazla kitabın bulunduğu geniş bir kütüphane, internet ve bilgisayar merkezine sahip olan MAUP da öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için her türlü yatırım yapılmış durumdadır . MAUP da boş zamanlarını değerlendirmek isteyen öğrenciler için geniş sportif ve sanatsal faaliyet imkanları bulunmaktadır.
 • 25 yaşından küçük olmak.
 • Lise mezunu olmak.
 • Sağlıklı olmak. (Heyet tarafından onaylanmış tercümesi yapılıp noter ve kaymakamlık tarafından onaylanmış olan sağlık raporunuz gereklidir)HAZIRLIK FAKÜLTESİ KABUL BELGELERİPasaport(Ukraynaca giriş vizesi)
  Diploma
  Lise not dokum belgesi(transkrip)
  Sağlık sertifikası(Ukrayna ya gelmeden en geç 2 ay önce alınmış olmalı)
  AIDS raporu
  Nüfus Cüzdanı fotokopisi
  8 tane vesikalık fotoğraf
  1 senelik açık dönüş biletiBilgiler okul yönetiminden alınmıştır. Üstteki belgelerin Rusçaya ya da Ukraynacaya tercüme edildikten sonra noter onayı ve apostil yaptırılması şarttır.LİSANS EĞİTİMİ KURALLARI Eylül tarihinde eğitim başlamaktadır. Okul ücreti yarım dönem yada 2 dönem bir arada ödenmektedir. Her sömestr da iki sefer derslerin not ve kanaat kontrolü olacaktır. Her kontrolden 3 tane dersinden başarısız olan öğrenciler okuldan uzaklaştırılacaklardır. Öğrencinin bir dersin sınavına veya kredisine 3 kere girme hakkı vardır.

Hazırlık Eğitimi: 1 YIL
Lisans Eğitimi : 4 YIL
Yüksek Lisans Eğitimi : 1.5 YIL
Master : 2 YIL
Doktora: 3-6 YIL

 • 2009 – 2010 öğretim yılında hizmete giren ve hazırlık öğrencilerini ağırlayacak olan yeni yurt binasında 2 kişilik ve 3 kişilik odalar bulunmaktadır.
 • 2009 ekim itibarıyla tadilatı yeni biten yurdun bütün eşya ve mobilyaları yeni alınmıştır. Ukrayna’da Üniversite Eğitimi
 • Odalarda internet ve uydu televizyon bağlantısı yakın zamanda hizmete girecektir. Öğrencilerin konforu için her odaya üniversite tarafından buzdolabı ve televizyon standart olarak temin edilir. Ukrayna’nın kış şartlarına uyumlu, plastik çift cam pencereler ve merkezi ısıtma sayesinde öğrenciler sıcak ve konforlu bir ortamda barınabilmektedir. mutfak, duş ve tuvaletlerde de 24 saat kesintisiz sıcak su bulunmaktadır. Mutfaklar oldukça geniş ve ergonomiktir. Bütün öğrencilerin ihtiyacına cevap verecek Şekilde tasarlanmış olan mutfaklarda, aspiratörlü elektrik ocakları, öğrencilerin yemek hazırlamaları için yerleştirilmiş geniş masalar ve bulaşıkları yıkamak için lavabolar mevcuttur. Mutfak, tuvalet ve duşlar yurdun temizlik elemanları tarafından düzenli bir Şekilde temizlenmektedir. Tam gün özel güvenlik tarafından korunan yurda, yabancıların girişi tamamıyla engellenmiştir, bunu yanında öğrencilerimiz dilerlerse öğleden sonra saat 3’ten akşam saat 10’a kadar odalarına misafir kabul edebilirler. Yurt sabah saat 7’den gece saat 11’e kadar öğrenci giriş çıkışına izin verir. Yurt binası ile kursa katılan öğrencilerin ders göreceği yabancı öğrenciler dekanlığı arası 50 metre kadardır.

Kiev Ekonomi Üniversitesi Bölümleri

Bölümler
 • İşletme
 • Uluslararası İlişkiler
 • Ekonomi
 • Uluslararası Ticaret
 • Pazarlama
 • Edebiyat
 • Felsefe
 • Mütercim- Tercümanlık
 • Turizm İşletmeciliği

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #kievişletme #kievekonomi #kievekonomiüniversitesi

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!