Zaporijya Teknik Üniversitesi

Zaporijya Teknik Üniversitesi

Kaliteli yaşam standartlarının oluşturduğu en iyi ortamda eğitim alabilmek için Zaporijya Teknik üniversitesinde eğitim alabilirsiniz.

Zaporijya Teknik Üniversitesi – Ukraynada Eğitim

Ukraynada üniversitelerinde Eğitim için Zaporijya da üniversite okumak ilk sırada gelen tercihler arasındadır . Genellikle Zaporijya son dönemlerde Türkiye’den gelen öğrencilerin gözdesi haline gelerek Zaporijya Teknik Üniversitesi En Fazla Türk Öğrencilerin Eğitim Aldığı Eğitim Kurumudur. Ukrayna Üniversiteleri Danışmanlık Hizmetleri İçin Eurostar İle Görüşerek Detaylı Şekilde Bilgi Alabilirsiniz

Zaporijya Teknik Üniversitesi Sokak Görünümü

Zaporijya Üniversitenin Konumu

Zaporizhia Teknik Üniversitesi, Ukrayna’da bir teknik üniversitedir. Teknik ve mesleki eğitim sunar ve Ukrayna’daki en saygın üniversitelerden biridir. Şehrindeki ve çevresindeki endüstrilerle güçlü bağları vardır, bu da öğrencilere ders verirken bir avantaj sağlar. Üniversite, öğrenciler için kolay erişim sağlayan Zaporizhia şehrinin güney kesiminde yer almaktadır. Ancak, çevredeki yaşam maliyetinin yüksek olması nedeniyle üniversitenin yakınında yaşamak kolay değildir.

Zaporizhia Teknik Üniversitesi, 1942’de II. Dünya Savaşı sırasında Zaporizhia Gemi İnşa Okulu olarak kuruldu. Kolej başlangıçta sadece üç bölüme sahipti – hidrolik, makine ve elektrik mühendisliği. Beş yıl sonra, kolej altı bölüme büyüdü ve ilk derecelerini aldı. 1954’te kolej, üniversite tüzüğünü Ukrayna hükümetinden aldı. ‘Teknik Üniversite’ adı, onu genel veya tam bir üniversiteden ayırır ve öncelikle mesleki eğitime odaklandığını gösterir.

Üniversitenin adı şehrin adı ve bölgesi- Zaporozhia’dan gelmektedir. Zaporozhia, bir zamanlar eski bir Kazak kasabasının bulunduğu doğu Ukrayna’da bir bölgedir. Kasaba savaş sırasında yok edildi, ancak doğu Ukrayna halkı için birliğin sembolü haline geldi. Doğu Ukrayna’nın her yerinden birçok insan, uluslararası öğrencilerin yanı sıra ZHTD’deki derslere katılıyor. Şehir o kadar büyük ki, üniversitede okumak ülkenin farklı bölgelerinden insanların tanışma ve etkileşim kurma yolu haline geldi. Ulusal birliğin bu dışa dönük tezahürü, herkesin tanıyabileceği ve takdir edebileceği bir şeydir.

Belirtildiği gibi, ZHTD’ye katılmanın en büyük avantajlarından biri, büyük endüstrilere yakın konumudur. ZHTD yakınlarındaki en belirgin endüstriler makine yapımı, uzay mühendisliği, metalurji ve motor yapımıdır. Öğrenciler ayrıca ZHTD’den arabayla birkaç saat içinde üç büyük üniversiteye de erişebilirler. Bu, öğrencilere okuldayken ödevlerini yapacakları pek çok yer sağlar; daha az çabayla çalışabilirler ve yine de üniversite materyallerini elde edebilirler. Bu, öğrencilerin okuldayken hem akademik hem de akademik olmayan hedeflere ulaşmalarını kolaylaştırır.

Bu gerçeklere dayanarak, ZHTD’nin hem öğrenciler hem de öğretim üyeleri için birçok büyük avantajı olduğu açıktır. Öğrencilerin üniversiteye nereye gideceklerine karar verirken birçok seçeneği vardır; öğretmenlerin endüstri liderleriyle bağlantı kurmak ve kursiyerlerle ilişki kurmak için birçok fırsatı var. Doğu Ukrayna’daki öğrenciler arasında ZHTD’nin ne kadar prestijli olduğu düşünüldüğünde, yıllar içinde bu kurumdan bu kadar çok ünlü kişinin çıkması şaşırtıcı değil.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!