Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi  dahilinde kaliteli bir eğitim süreci için en iyi şekilde çalışmalarınızı yürütme imkanına sahip olabileceğiniz şekilde sizlere gerekli bilgileri vereceğimiz için bu doğrultuda izleyeceğimiz yol haritaları ile beraber en kısa süre içinde gerekli işlemlerin yapılmasını sağlamaktayız. Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi  dahilinde iyi bir teknik eğitim almak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bu alanda yapacağınız çalışmalar ile ilgili olarak başarılı bir lisans eğitiminden geçmek isterseniz daima çalışmalarınız ile ilgili olarak araştırma, uygulama ve projelendirme çalışmalarının yanı sıra yabancı dile önem vermelisiniz.

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi  dahilinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden birini tercih edeceksiniz. Misal İngilizce’yi tercih ettiğinizi göz önünde bulunduracak olursak bu alanda alacağınız eğitim ile beraber çok iyi derecede aksana sahip bir şekilde yabancı dil bilginiz olacak ve alacağınız eğitimin dili tam anlamı ile İngilizce olacaktır. Dolayısı ile eğitim hayatınız boyunca yapacağınız çalışmaların tamamında İngilizce’yi kullanacaksınız.

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilindeki eğitimlerde bologna eğitim sistemi kullanılmaktadır. Bologna eğitim sistemi bütün dünya’da hakim bir şekilde kullanılmaya çalışılıyor. Bunun temel sebebi ise bu eğitim sistemi dahilinde bütün öğretmen ve öğrencilerin bir birlerine karşı olan diyaloglarını çok daha güçlü bir hale getirmek ve bunun yanı sıra aralarındaki bağları çok daha iyi bir şekilde korumaktır. Bologna eğitim sisteminde öğrencileri sadece pasif bir alıcı ya da öğretmenleri ise sadece bir verici olarak görmenin önüne geçilmesi temel olarak amaçlanmıştır. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalara şöyle bir bakacak olursak;

Öğretmenin öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin bilgiye ulaşmak için en iyi şekilde araştırmalar yapmasını ya da ulaştıkları bilgilerin kontrolünü sağlaması için projelendirme ve uygulama çalışmalarında bulunmasını hatta bunun yanı sıra elde ettikleri bilgilerin doğruluğunu test etmeyi başaran öğrenciler için gerekli olan bir sunum çalışmasını göz önünde bulunduracak olursak öğrencimiz bu alanda yapmış olduğu çalışmalar ile beraber;

Araştırma çalışmalarını yaparak konu ile ilgili olarak aktif bir şekilde bilgiye ulaşmış olacaktır. Araştırma çalışmalarını Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde ya da Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi  bünyesinde barındırılan bilgisayar laboratuvarlarında yapma imkanına sahip olacaktır.

Projelendirme ve uygulama çalışmaları ile beraber araştırmış oldukları konunun doğruluğunu test etme imkanına sahip olabilecekleri bir çalışma sürecine başlamaktadırlar. Bu eğitim sistemi dahilinde çok daha iyi bir şekilde bilgiye ulaşma ve bilgiyi kullanabilme başarısını öğrencilere aktarmak temel hedefler arasında görülmektedir.

Araştırma, projelendirme ve uygulama çalışmalarının yanı sıra işin içine birde sunum çalışması girmektedir böylelikle öğrenci yapmış olduğu çalışmayı kaliteli bir şekilde sunarak konuya karşı tam hakimiyetini arkadaşlarına ve öğretim görevlisi olan öğretmenine gösterebilmektedir. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalar dahilinde gerek öğrencinin payı gerek ise öğretim görevlisi olan öğretmenin payı çok önemli bir yeri kaplamaktadır. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalar dahilinde öğrenci ve öğretmenler arasındaki diyaloglar çok daha güçlü kılınmaktadır. Bunun temel sebebi ise öğrencinin yapacağı araştırma çalışması, projelendirme ve uygulama çalışmaları esnasında sürekli olarak öğretim görevlisi olan öğretmen ile beraber iletişim halinde olmasından kaynaklanmaktadır. Bu süreç dahilinde yapılmakta olan çalışmalar ile beraber konuya hakim bir öğrenci sınıfı meydana gelmekte ve çok daha rahat bir öğrenme meydana gelebilmektedir.

Harkov Ulusal Uzay  ve Havacılık Üniversitesi Eğitim

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir eğitim sürecinde eğitim almak isterseniz öncelikli olarak şunu belirtmeliyiz ki öğrencilerin araştırmacı bir kişilik kazandığı bu sistem dahilinde ekip çalışmasına yatkın bir çalışma sergilenmektedir. Bu eğitim sistemi ile beraber öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğretmenler ve öğrenciler arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal almasını sağlamaktadır.

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim sisteminde kaliteli bir lisans süreci sizleri bekliyor olacaktır. Üniversite bünyesinde yer alan bölümlere şöyle bir bakacak olursak;

 

 • Uçak Mühendisliği (İngilizce) Bölümü
 • Makine Kontrolleri ve Sistemleri Bölümü
 • Uçak Motorları Bölümü
 • Enerji Santralleri Bölümü
 • Uçak ve Helikopter üretim Bölümü
 • Uçak Motor Üretimi Bölümü
 • Tasarım ve Üretim Bölümü
 • Havacılık ve Uzay Isı Mühendisliği
 • Uzay aracı Motorları ve Güç Santralli Bölümü
 • Roket ve Uzay Kompleksleri Bölümü
 • Roket Uzay aracı Motorları Bölümü
 • Bilgi sistemleri ve Kontrol Teknikleri Bölümü
 • Bilgi tasarım Teknolojileri Bölümü
 • Yazılım sistemleri Bölümü
 • Robotik sistemler ve Kompleksleri Bölümü
 • Radyo Elektronik cihazlar, sistemler, Kompleksleri Bölümü
 • Elektronik cihazların İmalatı Bölümü
 • Telekomünikasyon Teknolojileri Bölümü
 • Uzay Bilgisayar Sistemleri Bölümü
 • Güç ve Konvansiyonel kaynakları Bölümü
 • Bilgisayar Ağları ve Sistemleri Bölümü
 • Kontrol ve Otomasyon Sistemleri Bölümü
 • Metroloji ve Ölçme Tekniği Bölümü
 • Biyoteknik tıp cihazları ve Sistemleri Bölümü
 • Kalite Standartları ve Belgelendirme Bölümü
 • Bilgi Ölçme Sistemleri Bölümü
 • Finansman Bölümü
 • Kurumsal Ekonomi Bölümü
 • Organizasyon Yönetimi Bölümü
 • Bilgisayarlı Matematik Bölümü
 • Gaz Türbinli Elektrik santralleri ve Kompresör İstasyonları Bölümü
 • Psikoloji Bölümü

Harkov Ulusal Uzay  ve Havacılık Üniversitesi Hakkında

Sizde Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde eğitim almak isterseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefondan alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber çalışmalarını sürdürmekte olan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofislerine ulaşabilirsiniz. Bu alanda uzmanlaşmış ekibimiz ile beraber aramızda yapacağımız sözleşme dahilinde en iyi şekilde, en kısa süre içinde gerek Ukrayna’da eğitim için vize işlemlerinde gerek ise Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesinde tercih edeceğiniz bölüm için kayıt işlemlerinde en kısa sürede en iyi sonuçlar ile sizlere vereceğimiz yol haritasında işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Bu alanda bologna eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu sistem dahilinde iyi bir eğitim görmek için üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok hatta bunun yanı sıra üniversite sınavına girmenize de gerek yok doğrudan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelerek ya da 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşarak konu ile ilgili gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimler Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce olarak öğrencilerimizin karşısına çıkmaktadır. Öğrencimiz bu üç dil ile ilgili olarak en az bir tanesini ileri düzeyde bir aksana sahip şekilde kullanma becerisine sahip ise Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde doğrudan lisans eğitimi sürecine başlamaktadır. Eğer bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak yeterli bilgiye sahip değil ise öğrencimiz bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi sınıfına alınmaktadır. Bu bir yıl içinde gerekli bilgilere sahip olacak düzeyde iyi bir eğitim alarak bologna eğitim sistemi dahilinde ects kredi sistemi ile beraber öğretim görevlisi olan öğretmenlerin yılda iki kez kullanmakta oldukları kanaat notu ile beraber öğrencilerimiz bir üst sınıfa geçişleri sağlanmaktadır. Sizde böyle bir eğitim sistemi dahilinde kaliteli bir eğitim almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Harkov Havacılık Üniversitesi Fiyatları

UKRAYNA BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS ( İNG ) LİSANS ( RUS )
HARKOW HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ Havayolu Taşıma 1500 $ 2500 $
HARKOW HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ HavayoluBakım 1500 $ 2500 $
HARKOW HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ Muhasebe Ve Denetim 1500 $ 2500 $
HARKOW HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ Motor ve Uçak Santraller 1500 $ 2500 $
HARKOW HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ Havacılık Elektroniği 1500 $ 2500 $
Bilgisayar Mühendisliği 1500 $ 2500 $
HARKOW HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ Program Mühendisliği 1500 $ 2500 $
HARKOW HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ Telekominikasyon 1500 $ 2500 $
HARKOW HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ Radyo Teknikleri 1500 $ 2500 $
HARKOW HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ Uçak Ve Füze 1500 $ 2500 $
HARKOW HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ Uluslar arası İktisat 1500 $ 2500 $
HARKOW HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ Psikoloji 1500 $ 2500 $
HARKOW HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ Pazarlama 1500 $ 2500 $
HARKOW HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ Filoloji 1500 $ 2500 $
HARKOW HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ Yönetim 1500 $ 2500 $
HARKOW HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ Program Mühendisliği 1500 $ 2500 $
HARKOW HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ Metoroloji,Bilgi Ve Ölçüm Teknol. 1500 $ 2500 $

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu