Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi eğitim ve diploma ayrıcalıklarından yararlanmak için Eurostar farkını yaşama deneyimine geç kalmayın.

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi

Ukrayna’nın en kaliteli üniversitelerinden biri olan Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde yetişmiş olan bilim adamları dahilinde üniversite kendi kalitesini ön plana çıkarıyor. Peki kimmiş bu bilim adamları öncelikle onlara bir bakalım; D.Mendeleyev, İ. Sikorskiy, S.Karolyev, S.Timaşenko, E.Paton, B.Paton gibi bilim adamlarının bu üniversiteden çıkmış olması Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinin kalitesini ön plana çıkarıyor.

Yurt dışında eğitim imkanlarından yararlanma gibi bir fırsatınız varsa kesinlikle kaçırmamanız gerektiğini belirtmemizde fayda olacaktır. Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi ile eğitim görme imkanına sahip olacaksınız. Bologna eğitim sistemi dahilinde üniversite öğrencilerinin sadece bir alıcı konumunda tutulması ve öğretmenlerin ise sadece bir verici konumunda bulunmasının önüne geçilmiş bir sistem anlayışı ön plana çıkmaktadır.

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde eğitim dili olarak Ukraynaca ve Rusça eğitimi verilmektedir. Bu dillerden en az birini biliyorsanız tercih yaparak doğrudan lisans eğitimi sürecine geçiş yapabilirsiniz. Ya da bu dillerden en az bir tanesine hakim olabilecek düzeyde bilgiye sahip değilseniz bir yıllık süre içinde hazırlık eğitimi alarak bu dillerden birine hakim olabilecek seviyede bir eğitim görmeniz mümkün olacaktır. Dolayısı ile sizde Ukrayna’nın başkenti olan Kiev şehrinde gerek teknolojik donanım bakımında üst sınıflarda yer alan gerek ise üniversite bünyesinde yer alan kütüphane tarafından çeşitli araştırmalara yer verebilirsiniz. Kiev ulusal teknik (Politeknik) üniversitesi dahilinde 41.700 öğrenci eğitim almaktadır. 2500 profesör, docent ve öğretim görevlisi mevcuttur. Üniversite her yıl yaklaşık 50 ülkeden 2000 yabancı öğrenciye eğitim öğretim hizmeti vermektedir.

Bölümleri Fiyatları

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinin kalitesini kısaca vurgulamak gerekirse dünyanın en gelişmiş üniversitelerinden olmasında ve bu kadar adının anılmasında kuşkusuz D.Mendeleyev, İ. Sikorskiy, S.Karolyev, S.Timaşenko, E.Paton, B.Paton gibi bilim adamlarının bu üniversiteden çıkmış olmasından kaynaklanıyor olduğunu rahat bir şekilde vurgulayabiliriz. Sizlerde bu dünyaca ünlü bilim adamlarının yetiştiği Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz aranan şartlardan bazıları şöyle yirmi beş yaşından büyük olmamanız gerekmektedir.

Sağlıklı olmanız gerekmektedir ve lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Eğer aranan bu şartları yerine getirebiliyorsanız sizde Kiev ulusal teknik (Politeknik) üniversitesinde eğitim görebilirsiniz üstelik üniversite sınavına girme gereği duymadan, sınav stresi yaşamadan..!

Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

Bölüm Hazırlık Lisans
Bilişim ve Bilgisayar Mühendisliği 3750 $ 2800 $
Bilgisayar Sistemleri ve Ağları 3750 $ 2800 $
Yazılım Mühendisliği 3750 $ 2800 $
Hukuk 3750 $ 2800 $
Enerji Mühendisliği 3750 $ 2800 $
Yönetim ve Pazarlama 3750 $ 3500 $
Elektronik Mühendisliği 3750 $ 2000 $
Biyoteknoloji 3750 $ 2600 $
Biyomedikal Mühendisliği 3750 $ 2600 $
Moleküler Biyoteknoloji 3750 $ 2600 $
Kimya Teknolojileri ve Kimya Mühendisliği 3750 $ 2000 $
Üretim Mühendisliği 3750 $ 2000 $
Elektrik Enerjisi Mühendisliği 3750 $ 2000 $
Havacılık ve Uzay Sistemleri /Aviyonik 3750 $ 2000 $
Havacılık Uzay Teknolojileri 3750 $ 2000 $
Uçak Mühendisliği 3750 $ 2000 $
Uçaklar ve Helikopterler 3750 $ 2000 $

Yurt dışında eğitim görerek ne gibi avantajlara sahip olduğunuz konusunda kısaca yazacak olursak bu eğitim sisteminden geçerek öncelikle kaliteli bir eğitim almış oluyorsunuz. Bologna eğitim sistemi dahilinde verilmekte olan eğitim çalışmaları sürdürülmektedir. Yurtdışında eğitim gören bir kişi iş hayatında diğerlerine göre çok daha ön planda olmaktadır. Bir iş veren gözünden konuya bakacak olursak iş veren daima personelinin en iyi şekilde bilgi birikimi ve donanıma sahip olmasını istemektedir. Dolayısı ile bu şekilde olunca bologna eğitim sistemi dahilinde eğitim görmüş olan bir kişi yapacağı çalışmalar dahilinde ekip çalışması ile ilgili olarak yürüteceği çalışmalarda uygun bir performans sergileyecektir.

Ukraynanın başkenti olan Kiev’de yer alan Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde 41.700 öğrenci eğitim almaktadır. 2500 profesör, docent ve öğretim görevlisi mevcuttur. Üniversite her yıl yaklaşık 50 ülkeden 2000 yabancı öğrenciye eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Bunun yanı sıra Avrupa üniversiteler topluluğunun bir üyesi olan Kiev Teknik Üniversitesi Siemens, Samsung, Motorola ve Untel gibi birçok uluslar arası firma ile araştırma ve eğitim için işbirliği kurmuş durumdadır. Sizde Ukrayna’nın başkentinde yer alan ve Ukrayna’nın en prestijli üniversitelerinden biri olan Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinde eğitim görebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken öncelikle 0212 244 66 00 numaralı telefondan Eurostar Yurt Dışı Eğitim Başvuru Merkezine telefon ederek ulaşabilirsiniz. Bunun dışında İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han ) kat:5 Taksim/ İstanbul/ Türkiye adresinden doğrudan ofisimize gelerek irtibat sağlayabilirsiniz. Ya da adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Yurt dışı eğitimi konusunda Avrupa eğitim sistemi müfredatındaki çalışmalar dahilinde kaliteli bir eğitim sunmakta olan Kiev ulusal teknik (Politeknik) üniversitesinde verilen eğitimden yararlanmak isterseniz yirmi beş yaşın altında olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra sağlıklı olduğunuzu gösteren bir sağlık raporu ve bunun yanı sıra lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bu şartları yerine getiriyorsanız doğrudan bizimle iletişime geçerek konuyla ilgili olarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Üniversite Eğitimi

Ukraynanın eğitim ve teknolojik donanım bakımından en prestijli en tarihi bir üniversitesinde bologna eğitim sistemi dahilinde kaliteli bir eğitim süreci ile mühendislik eğitimi almayı başkentte yer alan Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesinde eğer Ukraynaca ya da Rusça bilginiz var ise hazırlık sınıfına gerek duymadan lisans eğitimi almayı ya da bu iki dilden en az bir tanesini bilmiyorsanız bir yıllık mükemmel bir hazırlık eğitimi dahilinde kalitli bir yabancı dil aksanına sahip olmayı başararak dört yıllık bir lisans eğitimi almayı ve alacağınız bu eğitim dahilinde mezun olduğunuzda elde edeceğiniz diploma ile beraber bu diplomanın ülkemiz sınırları içerisinde her alanda geçerlilik payı olduğunu bilerek kaliteli bir eğitim süreci yaşamak isterseniz Euro Star Yurt Dışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisi numarası olan 0212 244 66 00 numaralı telefon hattı ile iletişime geçerseniz ya da 0212 244 66 01 numaralı faks numarası ile haberleşmeyi sağlarsanız ya da yurtdisiegitim@hotmail.com.tr mail adresini kullanarak veya doğrudan İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han ) kat:5 Taksim/ İstanbul/ Türkiye adresinden ofisimizi ziyaret ederek alanında uzman kişiler tarafından sizlere yardımcı olacak personelimiz ile irtibata geçmiş olacaksınız. Tüm bunlar dahilinde yapılacak sözleşme ile beraber yurtdışında eğitim imkanlarından yararlanabileceksiniz.

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi dahilinde yapacağınız çalışmalarda bologna eğitim sistemi adı altında kaliteli bir eğitim öğretim süreci yaşayacaksınız. Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinde 41.700 öğrenci eğitim almaktadır. 2500 profesör, doçent ve öğretim görevlisi mevcuttur. Üniversite her yıl yaklaşık 50 ülkeden 2000 yabancı öğrenciye eğitim öğretim hizmeti vermektedir.

Sizde bu 2000 öğrencilik yabancı öğrenci kontenjanından faydalanarak tüm dünyanın uygulamaya çalıştığı bologna eğitim sistemi dahilinde eğitim görebilirsiniz. Bologna eğitim sisteminden biraz bahsedecek olursak vurgulamamız gereken bir kaç nokta var.

 

Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi’nde Okumak

Bu eğitim sisteminde öğrenciyi sadece pasif bir alıcı konumunda ve öğretmeni ise sadece bir verici konumunda tutmaktan ziyade öğrenciyi öğretmenin vereceği konu başlıkları dahilinde tercih yaparak dilerse Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi bünyesinde yer alan araştırma kütüphanelerinde, dilerse ekip arkadaşları ile beraber Kiev Ulusal Teknik Üniversitesinin teknolojik donanım bakımından yüksek mertebeye sahip bilgisayar laboratuvalarında ya da bilimsel laboratuvarlarında araştırma ve uygulama çalışmalarını sürdürebilmeleri sağlanmaktadır.

Bu sayede öğrenci konuya olan hakimiyetini üst safhalara taşımakta ve ekip arkadaşları ile birlikte bir ekip çalışması yürütmenin temellerini almaktadır. Eğitim hayatı boyunca öğrencimiz kaliteli bir çalışma sürdürecek bir şekilde yetiştirilmekte ve etcs adı verilen kredi sistemi ile başarılı bulunduğu takdirde bir üst sınıfa geçirilmesi sağlanmaktadır.

Öğrencilerin Bologna eğitim sistemi dahilinde yapacakları ve yaptıkları mevcut çalışmalar dahilinde araştırmaya yönelik bir şekilde bilgiye araştırarak erişen kişiler olmasını, uygulamaya yönelik bir şekilde bilgiyi elde ettikten sonra bu tezleri ellerindeki görsel ya da metinsel sunumlar ile bir araya getirerek uygulama faliyetlerinde bulunarak ortaya attıkları tezlerin doğruluğunu kanıtlamasını ve elde ettikleri bu veriler dahilinde sunumlar yaparak bunu herkese göstermeleri sağlanmaktadır.

#kievulusaltekniküniversitesi #igorsikorskytekniküniversitesi #nationaltechnicalüniversityofukraine #igorsikorskykyivpolytechnicinstitute

Üniversite fiyatları eğitim alınacak bölüm ve eğitim diline göre 2000-3500$ arasında değişmektedir.

 • Bilgisayarlı Bütünleşik Teknolojiler
 • Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri
 • Bilişim ve Bilgisayar Mühendisliği
 • Bilgisayar Sistemleri ve Ağları
 • Yazılım Mühendisliği
 • Hukuk
 • Enerji Mühendisliği
 • Yönetim ve Pazarlama
 • Elektronik Mühendisliği
 • Enerji Tasarrufu ve Enerji Yönetimi
 • Telekomünikasyon Sistemleri
 • Biyoteknoloji
 • Biyomedikal Mühendisliği
 • Moleküler Biyoteknoloji
 • Kimya Teknolojileri ve Kimya Mühendisliği
 • Üretim Mühendisliği
 • Elektronik Bilişim ve TV/ Elektronik Sistemler
 • Enerji Tasarrufu Ve İdaresi
 • Meteoroloji ve Bilgi Ölçüm Teknolojisi
 • Elektrik Enerjisi Mühendisliği
 • Elektrik Dağıtımı Kontrol Otomasyon Teknolojileri
 • Havacılık ve Uzay Sistemleri /Aviyonik
 • Havacılık Uzay Teknolojileri
 • Uçak Mühendisliği
 • Uçaklar ve Helikopterler

Tercih Sebepleri

Kiev Igor Sikorsky Politeknik ÜniversitesiKiev Ulusal Teknik Politeknik Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!