Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi

Kiev Mimarlık ve İnşaat üniversitesi avantajlar dünyasını kapılarını öğrencilere açıyor. Kusursuz lisans eğitimi bu üniversiteyi seçin...

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi sizlere çağdaş bir eğitim imkanları sunuyor. Ukrayna’nın Başkenti Kiev’de yer alan üniversitemizde şu bölümler yer alıyor;

 • Otomasyon ve Bilgi Teknolojileri Bölümü
 • Mimarlık Fakültesi Bölümü
 • Yapı Bölümü
 • İnşaat Mühendisliği Bölümü
 • Sıhhi Mühendisliği Bölümü
 • Coğrafi sistemleri ve Arazi Yöntemleri Bölümü
 • Öğretmenlik Fakültesi Bölümü
 • Proje Yönetimi Bölümü
 • İnşaat Bölümü
 • Mekanik Mühendislik Bölümü
 • Otomasyon ve Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
 • Su kaynakları Bölümü
 • Ekoloji Bölümü
 • Jeodezi Kartografça
 • Arazi Bölümü
 • Mimarlık Bölümü

Sizde dilerseniz çağdaş bir eğitim alabilirsiniz. Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde İngilizce, Rusça ya da Ukraynaca dillerinden biri ile eğitim göreceksiniz. Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde yapılmakta olan çalışmalarda öncelikli olarak bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili kapsamlı bir şekilde bilgi sahibi değilseniz sizi bir yıl sürecek olan bologna eğitim sistemi dahilinde bir hazırlık eğitimi süreci bekliyor olacaktır. Sizde yukarıda yazmış olduğumuz inşaat ve mimarlık bölümleri dahilinde iyi bir lisans eğitimi almış olacaksınız. Bu lisans eğitiminin akabinde ise dilerseniz üç dönemden oluşmakta olan yüksek lisans eğitimini de Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde alma imkanına sahip olabileceksiniz. Dolayısı ile Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde yapılmakta olan çalışmalardan en verimli bir şekilde eğitim görerek bir lisans eğitimi diplomasına sahip olmuş olacacaksınız üstelik kaliteli bir eğitim sistemi olan bologna eğitim sistemi, iyi bir yabancı dil ve iyi bir ekip çalışması ile beraber yurt dışından mezun olmuş nitelikli biri olarak lisans diplomasına sahip olmuş olacaksınız.

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca dillerinden en az bir tanesi ile ilgili olarak akıcı bir aksana sahip bir şekilde bilginiz var ise bu alanda rahat bir süreç sizi bekliyor olacaktır. Çünkü Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde kullanılan diller bunlardır ve sizi doğrudan bir yıl sürecek olan hazırlık eğimi sürecine almadan Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde yukarıda yazmış olduğumuz bölümlerden bir tanesini tercih etmeniz ile beraber lisans sınıfına yerleştirmeniz sağlanacaktır.

Öncelikli olarak eğitim göreceğiniz ülkeyi, Ukraynayı tanıyacak olursak 24 Ağustos 1991 yılında Rusya’dan ayrılarak tam bağımsızlığını ilan etmiştir. %7 oranında etrafı Karadeniz suları ile kaplıdır. Güney kesimlerinde Karadeniz suları bulunmaktadır. Bunların dışında para birimi uah diye bilinmekte olan Grivna’dır. Trafiği sağdan akmakta olan Ukraynada internet uzantısı ua telefon kodu ise 380 olmakla beraber günümüzde yaklaşık olarak 45 milyon nüfusa sahiptir. Ukraynada yer alan etnik kökenlerin büyük bir kısmını Ukraynalılar oluştururken kalan kısmında ise Ruslar, Kırım Tatarları, Moldovyalılar, Bulgarlar ve Macarlar oluşturmaktadır.

Sizde ukrayna üniversitelerinden biri olan Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde iyi bir eğitim almak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bunun dışında ise yapılacak olan çalışmalar dahilinde sağlıklı olduğunuzu gösteren bir rapor gerekli. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir sağlık kuruluşundan alacağınız raporda aids olmadığınızı belirten ve heyet önünden geçmiş bir rapor olması gerekiyor. Bunun akabinde ise yapılacak olan çalışmalarda raporunuzun tercüme edilmiş bir şekilde noter huzurunda onaylanması ve bir de kaymakamlık tarafından onaylanması istenmektedir. Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde iyi bir lisasn eğitimi ile beraber elde edeceğiniz diplomalar ülkemizdeki yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik sistemi dahilinde geçerli olmaktadır.

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimlerde Avrupa’da uygulanmakta olan eğitim müfredatı bire bir uygulandığından dolayı diplomanız bir çok Avrupa ülkesinde de geçerlidir.

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Eğitim

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi sürecinden geçmek isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim için hiç bir şekilde üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok bunun yanı sıra üniversite sınavına girmenize de gerek yoktur. Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimler için ayrıntılı bir şekilde bilgi almak isterseniz öncelikli olarak Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan, alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber kaliteli bir hizmet anlayışına sahip uzman ekip arkadaşlarımız sizlere bu alanda gerekli bilgiyi verecektir. Gerek Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde tercih edeceğiniz bölümlerin kaydı için gerek ise Ukrayna’da eğitim için gerekli olan vize işlemlerinde gerekli çalışmanın yapılmasını sağlayacaktır.

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde verilen bu eğitimler ile ilgili olarak şunları söyleyebiliriz ki Rusça, İngilizce ve Ukraynaca dilleri ile beraber eğitim verilmekte olan Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi iseniz doğrudan aşağıda yazmış olduğumuz bölümler ile ilgili olarak lisans sınıfına yerleştirilmeniz sağlanacaktır. Fakat bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili kapsamlı bir şekilde bilgi sahibi değilseniz sizi bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi süreci bekliyor olacaktır. Bu sürecin akabinde yapacağınız çalışmalar ile beraber lisans eğitimine başlayabilirsiniz. Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi bünyesinde şu bölümleri barındırmaktadır.

Otomasyon ve Bilgi Teknolojileri Bölümü

 • Mimarlık Fakültesi Bölümü
 • Yapı Bölümü
 • İnşaat Mühendisliği Bölümü
 • Sıhhi Mühendisliği Bölümü
 • Coğrafi sistemleri ve Arazi Yöntemleri Bölümü
 • Öğretmenlik Fakültesi Bölümü
 • Proje Yönetimi Bölümü
 • İnşaat Bölümü
 • Mekanik Mühendislik Bölümü
 • Otomasyon ve Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
 • Su kaynakları Bölümü
 • Ekoloji Bölümü
 • Jeodezi Kartografça
 • Arazi Bölümü
 • Mimarlık Bölümü

Sizde dilerseniz üniversite sınavı stresini yaşamadan ya da üniversite sınavına girme gereği duymadan bu bölümlerin birinde lisasn eğitiminizi Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde alabilirisniz. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber kaliteli bir şekilde lisans eğitimi sürecine tabii tutulabileceğiniz gibi başarılı bir üniversite eğitim dönemi sizi bekliyor olacaktır.

Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim bütün dünya üniversitelerinin kabul gördüğü, sürekli bir şekilde kendini yenileyen ve geliştiren bir eğitim sistemi olan bologna eğitim sistemidir. Sizde bologna eğitim sistemi ile beraber iyi bir lisans eğitimi görebilirsiniz. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade öğretmenler ve öğrenciler arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal aldığı bir sistem meydana getirilmiştir. Bu eğitim sistemi ile beraber öğrencilerin, öğretmenlerin sunmuş oldukları konu başlıkları dahilinde tercih ettikleri konularda araştırmalarını gerek Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde yapmaları gerek ise Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde bulunan teknolojik donanım bakımından oldukça gelişmiş bir bilgisayar laboratuvarında konu ile ilgili gerekli araştırmalarda bulunma imkanına sahip olabilirsiniz.

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de yer alan Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi için öncelikli olarak 0212 244 66 00 numarlaı telefonu arayarak konu ile ilgili alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübelerden yararlanarak bilgi sahibi olma imkanına sahip olabilirsiniz.

Kiev Ulusal İnşşat ve Mimarlık Üniversitesi, 1930’da Ukrayna’nın Kiev kentinde Kurulmuş olan üniversitedir…

Başvuru İşlemleri

Her yıl Şubat ayı itibari ile kayıt almaktayız. Akademik hazırlık dil eğitimi eylül’ün ilk haftası başlamaktadır. Üniversitelerin yabancı öğrenci kontenjanları sınırlı olduğundan, başvurunuzu mümkün olduğunca erken yapmanız, ;EuroStar Yurtdışı Eğitim’in başlatacağı işlem prosedürlerinin sonuçları zamana bağlantılı ve üniversitelere göre farklılıklar olmaktadır. Ayrıntılı bilgi için ;EuroStarYurtdışı Eğitim Merkezinin doğrultusunda ilerleyin… ;EuroStarYurtdışı Eğitim Merkezine kayıt olun ve danışmadan karar vermeyin, geleceğinize adım atarken işin uzmanı ve danışmanı ile hareket edin.

Bölümler

Kiev İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Lisans eğitimi, Uzmanlık , Masters
Güzel sanatlar ve dekoratif ve uygulamalı sanat
Yönetim kuruluşlar.

Kiev İnşaat ve Mimarlık Üni Jeodezi, kartografya ve Arazi yönetimi
Jeodezi
Arazi yönetimi ve kadastro
Coğrafi bilgi sistemleri ve teknolojileri.

Kiev İnşaat ve Mimarlık Üni. Bilgisayar Bilimleri
Bilgi kontrol sistemleri ve teknolojileri
Bilgi tasarım teknolojileri.

Kiev İnşaat ve Mimarlık Üni. Mühendislik mekaniği
Kaldırma, bina, yol, ıslah makineleri ve donanımları.

Kiev İnşaat ve Mimarlık – İnşaat
Sanayi ve inşaat mühendisliği
Şehir geliştirme ve hizmetleri
Teknoloji yapılar, ürün ve inşaat malzemeleri
Isı ve gaz arzı ve havalandırma
Yapılar su temini ve su Atık sistemleri için.
Kiev İnşaat ve Mimarlık -Otomasyon ve bilgisayar entegre teknolojileri
Teknolojik süreçlerin
Otomatik kontrol.

Kiev İnşaat ve Mimarlık Su kaynakları
Su temini ve su bertarafı.

Kiev İnşaat ve Mimarlık
Şehir planlama.

 • Hazirlik fakultesi 1 egitim yili
 • Yuksek lisans 4 egitim yili
 • Master 1.5 egitim yili
 • Universitede egitim 1 Eylul’de baslar.

Kiev İnşaat ve Mimarlık Fiyatları

UKRAYNA BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS ( İNG ) LİSANS ( RUS )
KİEV İNŞAAT VE MİMARLIK ÜNİVERSİTESİ İnşaat Mühendisliği 1350 $ 2500 $
KİEV İNŞAAT VE MİMARLIK ÜNİVERSİTESİ Mimarlık 1350 $ 3500 $

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu


Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!