Ukrayna Haritası

Ukrayna Haritası

Ukrayna haritası incelendiğinde geniş bir alanı kapladığı görülebilir. Bölgelere yani ülkede her bölgenin yönetimi kendine özeldir.

Ukrayna Haritası

Ukrayna üniversitelerini tercih edecek öğrenciler için , Ukrayna haritası incelendiğinde geniş bir alanı kapladığı görülebilir. Bölgelere yani oblastlara ayrılmış olan ülkede her bölgenin yönetimi kendine özeldir. Eyalet anlamına gelen oblastların sayısı ise 25 tanedir. Ülkede yaşayan halkın ortalama beşte biri Ruslardan oluşmaktadır. Ukrayna’nın nüfusu daha az olsa da yüzölçümü bakımından Türkiye’ye yakın büyüklüğe sahiptir. Ayrıca Ukrayna’nın Avrupa’daki en geniş yüzölçümüne sahip ülke olması da önemlidir.

Ukrayna bir eğitim cenneti olarak Türk öğrencilerin ilgisini çeken bir ülkedir. Eğitime verilen önem nedeniyle öğrencilerimiz kaliteli eğitim için bu ülkeyi çok tercih etmektedir. Her yıl çok sayıda öğrencimizi bu ülkedeki üniversitelerde eğitim görmek için göndermekteyiz.

Harita’da Şehirler

Ukrayna haritası üzerinde ülkenin başkenti ve en büyük şehrinin Kiev olduğu görülebilir. Aynı adı taşıyan oblastın yöntemin merkezi de Kiev adını taşımaktadır. Kiev şehrinden sonra Harkov şehri büyüklüğüyle dikkat çeker. Ülkedeki diğer şehirlerin arasında Lviv, Lutsk, Ternopil, Rivne, Sumy, Cherkasy, Chernivtsi sayılabilir.

Ukrayna Haritası Komşuları

incelendiğinde komşuları da görülebilir. Ülkenin kuzeyinde Belarus (Beyaz Rusya), doğu tarafında ise Rusya ile komşudur. Güneyde yer alan Karadeniz’in karşısında Türkiye yer almaktadır. Harita üzerinden bakıldığında güney batı tarafında Romanya ve Moldova ile komşu olduğu, güney tarafında ise Polonya ve Slovakya ülkelerinin bulunduğu görülebilir.

Ukrayna Haritası Nasıl Çizilir?

çiziminde hata yapmamak için teknolojik yöntemlerden yararlanılmıştır. Hata oranının mümkün olduğu kadar azaltmak için en uygun olan projeksiyon yöntemi kullanılmış, uydudan çekilen fotoğraflardan, çeşitli hava araçlarının çektiği fotoğraflardan da yararlanılmıştır. Öğrencilerimiz bu ülkede eğitim görmeye karar verirken üzerinden gereken değerlendirmeleri yapabilir, ülkenin Türkiye’ye uzaklığı, okumak için başvuru yapacağı üniversitenin bulunduğu şehri, komşularını inceleyebilir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!