Ternopil Tıp Üniversitesi

Ternopil Tıp Üniversitesi

Ternopil Tıp üniversitesi tüm gerginliğinizi üzerinizden alacak sınavsız tıp eğitiminin verildiği en iyi üniversitelerden biridir

Ternopil Tıp Üniversitesi

Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber kaliteli bir şekilde çalışmalarınızı sürdürebileceksiniz. Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim almak için her hangi bir şekilde üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok ve bunun yanı sıra her hangi bir şekilde üniversite sınavına girmenize de gerek yoktur. Dolayısı ile gayet rahat bir şekilde lise diploması ile beraber Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelerek ya da 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını arayarak alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber bu alanda çalışmalarını yürütmekte olan ekip arkadaşlarımızdan konu ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Ternopil Tıp Üniversitesi bünyesinde yer alan bölümleri inceleyecek olursak;

Tıp alanında genel anlamda eğitim verilmektedir bu alanda öğrencilerimiz tercih edecekleri branşlara göre iyi bir lisans eğitimi sürecinden geçirilmesi sağlanmaktadır. Bu alanda verilmekte olan eğitimler bologna eğitim sistemi ile beraber öğrencilerin kaliteli bir şekilde eğitim süreci tabii tutulması sağlanması ile beraber Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca dilleri ile beraber kaliteli bir şekilde eğitilmeleri sağlanmaktadır. Sizlerde dilerseniz Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi alabilirsiniz.

Diş Hekimliği Bölümü dahilinde verilmekte olan dersler bir diş hekiminin gerek teknik açıdan gerek ise pratik açıdan uygulamalı bir şekilde deney setleri ile beraber gelişmiş teknolojik aletlerin kullanıldığı bir bölüm olarak bilinmektedir. Bu bölümden mezun olan öğrencilerimiz konu ile ilgili olarak dilerse kendi diş hekimi polikliniğini açabilir ya da dilerse bir başka diş hekimi polikliniğinde çalışma imkanına sahip olabilir.

Eczacılık Bölümü bünyesinde alacağınız eğitimler ile beraber mezun olduğunuzda elde etmiş olduğunuz diploma ile beraber rahat bir şekilde çalışma imkanına sahip olabileceksiniz. Bu alanda dilerseniz kendi eczanenizi açabileceğiniz gibi dilerseniz bir başka eczacı ile beraber çalışma imkanından yararlanabilirsiniz. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalar dahilinde kaliteli bir lisans eğitimi sürecinde bologna eğitim sistemi ile beraber eğitilmekte olacaksınız ve bir eczasının bilmesi gereken temel bilgilerin yanı sıra tıp alanında kaliteli bir şekilde teknik bilgi sahibi olmanız sağlanacaktır.

Hemşirelik Bölümü dahilinde alacağınız eğitimler ile beraber bu alanda rahat bir şekilde görev yapmanız sağlanacaktır. Dilerseniz sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşunda çalışma imkanına sahip olabilmektesiniz. Bu alanda verilecek olan eğitimler bologna eğitim sistemi olarak bilinmekte ve Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce yabancı dilleri ile beraber iyi bir lisans eğitimi almanız sağlanacaktır. Bu alanda sizlerde kaliteli bir şekilde çalışmalarınızı sürdürerek elde edeceğiniz diplomaları ülkemiz sınırları içerisinde rahat bir şekilde kullanma imkanına sahip olabileceksiniz.

  • Morfoloji Bölümü dahilinde verilecek eğitimler bologna eğitim sistemi ile beraber öğrencilerin kaliteli bir şekilde eğitim almalarını sağlayacak düzeyde verilmektedir. Bu alanda yürütülecek olan çalışmalarda öğrencilerin en iyi şekilde eğitim almaları sağlanmakta olduğu gibi İngilizce, Ukraynaca ya da Rusça dilleri ile beraber eğitim verilmektedir.
  • Tıbbi ve Biyolojik Enstitüsü Bölümü bölümü dahilinde verilen eğitimlerde Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dilleri ile beraber bologna eğitim sistemi dahilinde eğitim verilmektedir.
  • Sağlık hijyen Bölümü ile beraber verilmekte olan eğitimlerde öğrencinin ileriki yaşantısında işine yarayacak teknik bir lisans eğitimi süreci sağlanmaktadır ve bu alanda öğrencimiz kaliteli bir şekilde eğitilmektedir.
  • Patoloji Bölümü dahilinde öğrencilerimize Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca dilleri ile beraber bolgona eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir lisans eğitimi verilmektedir.

Ternopil Tıp Üniversitesi Eğitim

Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde kaliteli bir şekilde eğitim almak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğrenciler en iyi şekilde bolgona eğitim sistemi ile beraber eğitmektedir. Bu alanda Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim İngilizce, Rusça ya da Ukraynaca dilleri ile beraber verilmektedir. Bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgiye sahip değilseniz öncelikli olarak bir yıl sürecek olan bir hazırlık eğitimi süreci sizi bekliyor olacaktır. Dolayısı ile bu alanda yapılacak olan çalışmalarda öğrencilerin bologna eğitim sistemi ile beraber eğitilmesi sağlanmaktadır.

Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesinden ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade öğrenciler ve öğretmenler arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal almasını sağlamaktadır. Bu alanda verilmekte olan eğitmlerde öğrencilerin konulara araştırma yapmasına yöneltilerek bilgi sahibi olmaları istenmektedir. Dolayısı ile öğrenciler bu şekilde aldıkları bilgileri çok daha iyi kullanabilmekte ve çok daha iyi bir şekilde kavramaktadır. Ternopil Tıp Üniversitesi 1957 yılında Ukrayna devlet ternopil tıp üniversitesi olarak kuruldu. 2004 yılında Tıp Akademisi unvanını almıştır. Ternopil Tıp Üniversitesi dev bir eğitim kadrosuna sahiptir. 549 Öğretim görevlisi 3 birimi 85 doktor, 287 stajyer 8 teknoloji bilim konseyi, 3 seçkin akademisyen, 2 devlet ödüllü profesörden oluşmaktadır. Sizlerde dilerseniz böyle seçkin bir eğitim merkezinde başarılı bir şekilde lisans eğitimi alabilirsiniz.

Bu alanda verilmekte olan eğitimler ile beraber sizlerde iyi bir lisans eğitimi alarak iyi bir diploma sahibi olabilirsiniz. Üstelik Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde elde edeceğiniz diplomalarınız yüksek öğretim kurumu yani yök ile denklik sistemi dahilinde geçerliliğini sürdürüyor olmaktadır. Bu alanda elde edeceğiniz diplomalar ile beraber dilerseniz kendi polikliniğinizi açabilir ya da sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşunda çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz veya kendi eczanenizi açabilir ya da bir başka eczacı ile anlaşarak çalışmalarınızı sürdürme imkanına sahip olabilirsiniz.

Ternopil Tıp Üniversitesi Hakkında

Ternopil Tıp Üniversitesinde 41 fakülte bir araya gelerek yüksek lisans ve uzmanlık alanında eğitim hizmeti verilmektedir. Her yıl 51 ülkeden 1800 öğrenciyi bünyesinde barındırmakta olan Ternopil Tıp Üniversitesi uluslar arası üniversite özelliği taşımaktadır. Okulun bünyesinde 3500 yabancı uyruklu öğrenci eğitim almaktadır. Lisans üstü eğitim fakültesinde 20.000 üzerinde mezun vermiştir. Üniversiteden mezun olan 30.000 den fazla uzman dünyanın değişik bölgelerinde çalışmaktadır. Sizlerde dilerseniz bu alanda iyi bir lisans eğitimi alarak elde etmiş olduğunuz diploma ile beraber gerek ülkemiz sınırları içerisinde çalışabilir gerek ise Avrupa’da bir çok ülkede alacağınız bu diplomalarınızı kullanma imkanına sahip olabilirsiniz. Ukrayna üniversitelerinden biri olan Ternopil Tıp Üniversitesinde verilmekte olan bu eğitimler ile beraber alacağınız lisans eğitimi dolayısı ile Avrupa’da uygulanmakta olan eğitim sistemi müfredatı bire bir oranda uygulanıyor olduğundan dolayı çalışmalarınızı verimli bir şekilde sürdürme imkanına sahip olacaksınız. Dolayısı ile bu alanda yapılmakta olan çalışmalarda öncelikli olarak detaylı bir şekilde bilgi almak isterseniz ya da yurt dışında eğitim imkanlarını araştırmak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını arayarak alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber sizlere hizmet vermekte olan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan ekip arkadaşlarımızdan konu ile ilgili olarak ayrıntılı bilgilere ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu alanda iyi bir eğitim alarak geleceğinizi rahat bir sürece yürütmüş olacaksınız. Çağdaş ve saygın bir yaşama sahip olabilirsiniz.

Tarihçe

Tıp Doktoru, Profesör200’den fazla bilimsel ve eğitimle ilgili eserin yazarı.
1 Tıp Doktoru ve 6 Tıp Bilim Adayı yetiştirmiştir.

Ternopil Devlet Üniversitesi 1 Eylül 1957 tarihinde Ukrayna hükümetinin 12 Nisan 1957 tarihli kararı ile eğitim vermeye başlamıştır.

İkinci Dünya savaşında neredeyse tamamıyla hasar görüp, restorasyona başlayan şehirdeki ilk yüksek öğretim kurumudur. Hükumet kararından üç gün sonra, Tıp Enstitüsü’nün Yöneticisi (Rektör), Tıp Bilim Adayları, uzman P.O. Ohiy (sonraki Tıp Doktoru, Profesör) Ternopil’e gelmişlerdir.

Hakkımızda

Euro Star Yurtdışı Eğitim Merkezi Danışmanlığı, yurtdışında ve yurdumuzda başlattığı eğitim danışmanlık ve hizmetini Türkiye’de ve yurt dışında başarı ve titizlikle sürdürmektedir.

Euro Star Yurtdışı Eğitim Merkezi, yurtdışında bulundukları ülkelerde uluslar arası öğrencilere hizmet vermek amacı ile öğrencinin bireysel ve toplumsal yaşamın ve kademesini belirleyen kaliteye ve sürekliliğini tamamlanmayan, zamanın geri alınamayacağı gibi yarıda bırakılan hiçbir eğitimin yararlı olmayacağı, yarım bırakılan hiçbir hizmetin de faydası olmayacaktır bilinciyle, öğrencilere yurtdışı eğitim konusunda, dil okulundan üniversite eğitimine kadar devamlı bir hizmet anlayışıyla hareket etmektedir.

Ternopil Şehri

Rusya, Beyaz Rusya, Moldova, Slovakya, Romanya, Macaristan ve Polonya ile kara sınırı; Rusya, Georgia, Bulgaristan, Romanya ve Türkiye ile kıyı sınırı vardır.

Ukrayna, 233.100 mil karelik (603.700 km2 ) bir alan kaplamakta ve nüfusu 50.000.000’dur. Ukrayna düz ovaların neredeyse hepsine sahip olup, Doğu Avrupa Ova’sını büyük bir bölümünü kaplamaktadır. Düğer ovalar Ukrayna’nın güneyinde Karadeniz ve Azak denizi kıyılarında uzanmaktadır. Daha güneyde bulunan Kırım Yarımadası ise hem ova hem de alçak dağlara sahiptir. Batı Ukrayna’da birkaç yayla bulunmaktadır ve Karpat Dağları bu bölgede 240 kilometreden fazla bir alana yayılmaktadır. Ukrayna’nın en önemli nehri Dniepro’dur. Hidrolektrik ve sulama amaçları için ırmak barajla çevrilmiştir. Dnipro Avrupa’nın en uzun nehirlerinden biridir.>

#ukraynadatıpfakültesi #ukraynadatıp #ukraynadatıpeğitimi #ukraynatıp #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!