Odessa Tıp Üniversitesi

Odessa Tıp Üniversitesi

Hayallerinizdeki tıp eğitimini Avrupa standartlarında eğitim veren Odessa Tıp üniversitesi ile alabilir Avrupada çalışabilirsiniz.

Odessa Tıp Üniversitesi

Ukrayna’nın en kaliteli üniversitelerinden biri olarak bilinmekte olan Odessa kentinde yer alan Odessa Tıp Üniversitesi gerek vermekte olduğu eğitim ile gerek üniversitenin büyüklüğü ile gerek ise üniversiteden mezun olan öğrencilerin başarılı bir şekilde çalışmaları ile beraber adını duyurmuş olması ön plana çıkmaktadır. Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi ile kaliteli bir eğitim sürecinden geçmek isterseniz lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde yapacağınız çalışmalar ile beraber etcs kredi sistemi adı verilen bir sistem dahilinde mezun olacaksınız ve alacağınız diplomanız ile beraber elde edeceğiniz bilgilerinizi ülkemiz sınırları içerisinde yer alan bütün şehirlerimizde geçerliliğini sürdürmektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde kaliteli bir eğitim almak isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken ya da aranmakta olan bir takım şartlar bulunuyor bunları kısaca inceleyecek olursak;

  • Lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor.
  • Sağlıklı olmanız gerekiyor. Aids olmadığınızı gösteren bir sağlık raporunun sağlık bakanlığına bağlı bir kuruluş tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.
  • Elde edilen bu sağlık raporunun tercüme edilmiş olması gerekiyor.
  • Tercüme edilmiş olan sağlık raporunun noter huzurunda ve kaymakamlık tarafından onaylanması gerekiyor.
  • Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça ya da İngilizce eğitim verildiğinden dolayı bu iki dilden en az bir tanesine ileri derecede hakim değilseniz öncelikli olarak sizi bir yıllık hazırlık eğitimi süreci bekliyor olacağından dolayı bu hazırlık eğitimi süreci için yirmi beş yaşından büyük olmamanız gerekmektedir. Bu eğitim sürecinde size en iyi şekilde yabancı dil eğitimi verilecek ve etcs kredi sistemi dahilinde bologna eğitimi ile beraber lisans eğitimi almaya başlayacaksınız.
Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddeler sizin için uygun görünüyor ise üniversite sınavına hazırlanmanıza gerek yok, üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok hatta bunun yanı sıra üniversite sınavına girmenize de gerek yoktur. Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz yapmanız gereken şey Eurostar yurtdışı eğitim merkezi başvuru ofislerine gelerek alanında yılların vermiş olduğu tecrübe ile beraber uzmanlaşmış olan ekip arkadaşlarımız ile beraber sürdüreceğiniz çalışmalarınızda gerek yurt dışı eğitimi için Ukrayna vizesi işlemi gerek ise Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek için üniversite kayıt işlemlerini yapmanızda karşılıklı olarak yapılacak olan sözleşmeler dahilinde en iyi şekilde ve en kısa sürede sonuçlandırılması sağlanacaktır. Bu eğitim sistemi dahilinde kaliteli bir çalışma hayatı sizi bekliyor olacaktır.

Bologna eğitim sisteminden bahsedecek olursak öğrenci ve öğretmen arasındaki diyalogları çok daha güçlü hale getirmeyi temel hedefleri arasında görmekte olduğumuz bu sistemde öğrenciyi sadece pasif bir alıcı olarak görmekte ya da öğretmeni ise sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğrenciyi bilgiye ulaşmak için araştırma yapmayı sağlayan kişi olması sağlanmaktadır. Dolayısı ile bu eğitim sistemi dahilinde yapılacak çalışmalarda öğrenciler öğretmenlerin vermekte oldukları konu başlıkları dahilinde ekip arkadaşları ile beraber tercih edecekleri konu ile ilgili olarak gerek bir milyon kitabın yer aldığı Odessa Tıp Üniversitesi bünyesindeki araştırma kütüphanesinde gerek ise Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça yüksek bir alana sahip bilgisayar laboratuvarında öğrencilerin gerekli araştırmaları yapmaları sağlanmaktadır. Bu alanda öğrenciler rahat bir geleceğe hazırlık için ilk adımlarını üniversitemiz bünyesinde atmaktadır.

Sizde kaliteli bir eğitim sürecinde iyi bir şekilde eğitim almak isterseniz yapmanız gereken şey 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşmak olacaktır.

Odessa Tıp Üniversitesi YÖK Denkliği

Odessa Devlet Tıp Üniversitesi 1900 yılında kurulmuştur. Avrupa Üniversiteler birliği üyesi olan üniversite, Ukrayna’nın en büyük Tıp Üniversitesidir. Eğitim 800 öğretmen, 18 akademisyen, 105 profesör ve doktor, 407 doçent ve profesör asistanı tarafından yürütülmektedir. Odessa Tıp Üniversitesi dünya üniversiteler sıralamasında 2007 yılında 107 nci sırayı almıştır. 57 farklı ülkeden 1500 yabancı öğrencinin eğitim gördüğü üniversitede toplamda 4500’ün üzerinde öğrenci bulunmaktadır.Eğitim esnasında öğrenciler günümüzde geçerli olan tüm modern tıp teknolojilerini kullanmaktadırlar. 27.000 metrekare alan üzerine kurulu olan Tıp Üniversitesi, 18 blok, 48 klinik, 6 yurt, 1 milyon kitaplı kütüphane, basım yayın kompleksi, bilgisayar merkezi, spor salonu, ve Karadeniz kıyısında yer alan modern bir dinlenme tesisinden oluşmaktadır.Üniversitenin eğitim dili Rusça ve İngilizce’dir.

“Bizim işimizdeki en önemli prensip, bilim ve tıbbın insani, yüksek derecede entelektüel, hekimin sadece hastalıkların iyileştirilmesinde insanlara yardımcı olmakla yetinmeyerek, aynı zamanda, hassasiyet gösterip, yüksek moral aşılaması ve bireylerin pozitif gelişimi için de çalışma isteğine sahip olabilmektir.”

Bu türden hisleri özümsemiş, hekim olarak topluma hizmet sunmada istekli olan adaylara kapım açık. Bizim yerleşkemiz, tesislerimiz, eğitimcilerimiz ve programlarımızın hepsi öğrencilere hedeflerine ulaşma yolunda en yüksek fırsatları sunmak için belirlenmiştir. Geniş ve modern tesislerimiz öğrencilerimize nezih bir eğitim ortamı sağlamaktadır.

Ukrayna Eğitim ve Sağlık Bakanlığı’nın 359 dt. 19.12.1997 nolu kararına göre, Odesa Devlet Tıp Üniversitesi’ndeki PG kurslarının Uzmanlıkları / Süper Uzmanlıkları.

Odessa Tıp Üniversitesi Uzmanlık Bölümleri

Bölüm
Alergoloji
Anesteziyoloji
Bakteriyoloj
Kardiyoloji
Klinik Biyokimya

1996 Senesinden bu yana, Odessa Devlet Tıp Üniversitesi sürekli olarak Avrupa ve Uluslararası Üniversite Birlikleri ile aktif üye olarak işbirliği içindedir.

2001 Senesinde, UNESCO Uluslar arası Bilimsel Komite üyeliğine seçilmiştir.

Odessa Devlet Tıp Üniversitesi öğretim aşamasında, dünyanın en iyi üniversitelerinin en son bilimsel tekniklerini ve uygulamalarını kapsamlı bir şekilde kullanmaktadır. Bu büyük katkı önde gelen üniversiteler ve akademik merkezler ile olan yakın ilişkiler sayesindedir: Washington Üniversitesi (ABD), Polonya Tıp Akademisi (Polonya), Milano Üniversitesi (İtalya), Deneysel İmmünoloji Enstitüsü (İsviçre), Uluslar arası Hipokrat Fonu (Yunanistan), A. Schweitzer Uluslar arası Tıp Akademisi (Polonya), Rusya Kalp Bilimsel-üretkenlik Kompleksi (Rusya) vb.

Müfredat ve Lisansüstü Dersler

Odesa Devlet Tıp Üniversitesi 91 uzmanlık dalında lisansüstü dersi yürütmektedir (liste tabloda açıklanmıştır). Şu anda OSMU, orta seviyede İngilizcede tıp biliminin farklı sahalarında lisansüstü dersler sunan, Ukrayna’daki tek üniversitedir. Bu derslere öğrenci kabulü yer sayısının mevcudiyetine bağlı olarak, tüm yıl boyunca açıktır. PG dersleri, rehber (öğretmen) gözetiminde hastanelerde ve kliniklerde yürütülen klinik eğitim programıdır. Böylelikle, genellikle Rusça konuşan, hastalar ve para-medikal personel ile iletişim kurmak amacıyla; PG dersine paralel olarak, adaya ilk 6 ay boyunca Rusça dili öğretilmektedir.

Lisans derecesi Dersleri

Odessa Devlet Tıp üniversitesi yabancı öğrencilere aşağıdaki lisans derslerini sunmaktadır:

Genel Tıp
Genel Tıptaki UG kursu 6 yıl süreli olup, orta düzeydeki İngilizce / Rusça / Fransızcada yürütülmektedir. Orta seviyedeki Rusça kursunu benimsemiş olanlar 6 yıla ek olarak, bir yıllık Hazırlık kursunu (Rusça dili kursu) alacaklardır. 6 yıllık UG kursunun tamamlanmasından sonra öğrenciye, Hindistan’daki M.B.B.S’y denk olan, “Tıp Doktoru” derecesi verilmektedir.

Üniversite Müzesi

OSMU da üç müze bulunmaktadır:
Tarihi Müze Üniversite gelişimi hakkında bilgi veren sergilerden oluşmaktadır. Şu anda OSMU tarih sınıflarında öğrenim gören öğrencilere yardımcı olmak amacıyla 4.500 sergi bulunmaktadır. Anatomik Müze temel insan anatomisini öğrenmek isteyen öğrencilere yardımcı olmaktadır. İnsan vücudunun yapısı hakkında bilgi veren 3 bin sergi içermektedir; bu nesneler öğrenciler ve Üniversite öğretim görevlileri tarafından hazırlanmaktadır.

Kütüphane

OSMU kütüphanesi Ukrayna’daki en eski ve büyük kütüphanelerden biridir. Kütüphanenin ünü Ukrayna’da en büyüklerinden biri olan tıbbi bilim dergi baskılarının fonu olmasıdır. Kütüphane fonu tıbbi işçilerin sergi, sempozyum ve bilimsel konferanslarında sergilenmektedir.

OSMU kütüphanesi eğitim, bilim ve öğretim süreci destekleyen modern bir bilgi merkezidir. Toplam kütüphane fonu 1 milyon kitap içermektedir.

Barınma ve Yaşam

OSMU 6 hostele sahiptir. Hosteller aşağıdakileri sunmaktadır:
1. 24 saat gaz, elektrik, sıcak – soğuk su ve telefon.
2. Odalar merkezi ısıtmadır.
3. Odalardaki mobilyalar ve yataklar hotel tarafından sağlanmaktadır.
4. Her hostelde ayrıca okuma odaları ve spor salonu mevcuttur.
5. Hostellerde tam güvenlik sağlanmıştır.
6. Öğrenci Kafeteryası.
7. Odalar basketbol, voleybol, futbol vb gibi dış mekan spor etkinlikleriyle birlikte yeşil bir dokuyla çevrelenmiştir.

Tesisler | Spor Salk Kompleksi

Üniversite sadece eğitim için değil, aynı zamanda spor ve eğlence için de iyi koşullara sahiptir. Aynı anda 500’ü aşkın öğrencinin yazın dinlenebildiği Karadeniz kıyısında bir spor-sağlık kompleksi bulunmaktadır.

Üniversitenin spor kompleksi kampüs bölgesinde bulunmaktadır. Çeşitli oyunlar için altı spor salonu bulunmaktadır; bunlar: güreş, masa tenisi, atletizm, aerobik, badminton, ritmik jimnastik, antrenman odası (spor salonu).

Odessa Tıp Üniversitesi Hastanesi

Her öğrencinin yıllık tıbbi muayenesinin Öğrenci Polikliniğinde akademik dönemin başında her yıl yapılması, zorunludur. Tıbbi muayene uzman doktorlar tarafından yapılır ve gerekliyse her türlü tanısal muayene yapılmaktadır. Aşağıdaki işlemleri sağlayan rehabilitasyon sektörü tedavi, rehabilitasyon ve medikal check-up sisteminde önemli rol oynamaktadır.

Hazırlık Kursu

Hazırlık Kursu sadece Rusça Orta seviyesindeki herhangi bir UG kursunu benimseyen öğrenciler için zorunludur. Bu kurs süresince Biyoloji, Kimya, Fizik ve Anatomi gibi temel konular Orta seviyede Rusça ile öğretilmektedir.
Süre (yıl olarak) 1 yıl

Odessa Tıp Üniversitesi Ücretleri

Bölüm Eğitim Dili Hazrılık Lisans
Tıp RUSÇA-İNGİLİZCE 1350 $ 3800 $ – 4000 $
Diş Hekimliği RUSÇA-İNGİLİZCE 1350 $ 3500 $ – 4000 $
Eczacılık RUSÇA-İNGİLİZCE 1350 $ 3200 $ – 3500 $
Fizik Tedavi RUSÇA 1350 $ 3000 $

#odessatıpüniversitesi #ukraynadatıp #ukraynaüniversiteleri #ukraynaüniversiteleri

Odessa Tıp Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

Odessa Tıp Üniversitesi 2007 dünya sıralaması 107, ülke sıralaması ise 111 dir.

Ukrayna'nın Odessa şehrinde bulunan Odessa Tıp Üniversitesi, köklü tıp üniversitelerinden biridir. Üniversite, Tıp-Diş-Eczacılık Fakültelerinde sağlık alanında eğitimler vermektedir. Üniversite eğitim dili ise Ukraynaca, Rusça ve İngilizce’dir.

Tercih Sebepleri

Odessa Tıp ÜniversitesiOdessa Tıp ÜniversitesiOdessa Tıp Üniversitesi
Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!