Harkov Karazin Üniversitesi

Harkov Karazin Üniversitesi

Dünya üniversiteleri sıralamasındaki yeriyle başarısını uluslararası olarak kanıtlamış Harkov Karazin Üniversitesi ile kariyerine önde başla.

Harkov Karazin Üniversitesi

Harkov Karazin Üniversitesi Ukrayna’nın kalitesi ile kendini kanıtlamış yüzlerce yıllık bilgi ve birikimin yansıması ile öğrenciler yetiştirmeye devam eden uluslar arası ün kazanmış değerli bilim adamları ve uzman kişilerce eğitim verilmekte olan bir üniversite sıfatı ile unesco tarafından da tescillenmiş bir eğitim kurumu olarak bilinmektedir. Ukrayna üniversitelerinden olan Harkov şehrinde yer alan Harkov Karazin Üniversitesi dünyanın çeşitli ülkelerinden din, dil, ırk ayrımı yapmadan bir çok öğrenciyi bünyesinde barındırmakta ve eşit düzeyde bir eğitim vermektedir.

Bölümleri Ücretleri

Yaşam boyunca bir gelir elde ederek hayatını sürdürmekte olacak olan insanlar için öncelikli olarak iyi bir eğitim şart. İyi bir eğitim verilen Harkov Karazin Üniversitesinde ise bilgiyi almaya elverişli iyi bir öğrenci olmak şart. Fakat Harkov Karazin Üniversitesinde öğrenci olmak için tek şart lise veya lise dengi sayılmakta olan bir okuldan mezun olmuş olmanızdan geçmektedir. Lise veya lise dengi bir okuldan mezun olarak Harkov Karazin Üniversitesinde okumaya hak kazanabilirsiniz. Bunun için ise yapmanız gereken şey Eurostar Yurtdışı eğitim merkezi ofisimize başvurarak lise veya lise dengi diplomanız ile gelmekten geçmektedir. Sizde Harkov Karazin Üniversitesinde güzel bir eğitim görmek isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Bu konuda yılların vermiş olduğu üstün tecrübeye sahip olan personelimiz ile sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Yaşamınızın ilerleyen süreçlerinde rahat bir iş hayatı, rahat bir gelecek sürmek herkesin temel amacıdır. Bir çok insan var ki az iş yaparak bol gelir elde etmek ister. Fakat bunun için iyi bir eğitim almak şarttır. İyi bir eğitim alan kişiler nasıl rahat bir performans sergileyeceklerini iyi bilen kişilerdir. Sizde bu kişilerden olmak isterseniz iyi bir eğitim ve iyi bir yabancı dil hatta başarabiliyorsanız ya da mümkün ise iyi bir ikinci yabancı dil bilmeye en azından öğrenmeye gayret göstermelisiniz.

Harkov Karazin Üniversitesi Bölümleri Üretleri

Bölüm Hazırlık Rusça Hazırlık İngilizce Lisans Rusça Lisans İngilizce
Tıp 3950$ 4250$ 3500 $ 4250 $
Eczacılık 3950$ 4250$ 2000 $ 3350 $
Hukuk 3950$ 4250$ 2500 $
Psikoloji 3950$ 4250$ 3500 $
Uluslararası İlişkiler 3950$ 4250$ 2500 $
Ekonomi 3950$ 4250$ 2500 $
Turizm ve Otelcilik 3950$ 4250$ 2500 $
Makine Mühendisliği 3950$ 4250$ 2500 $
Bilgisayar Bilimleri 3950$ 4250$ 2500 $
Rus-İng-Alm-Fran Dili ve Edebiyatı 3950$ 4250$ 2500 $
Genetik 3950$ 4250$ 2500 $
Siber Güvenlk 3950$ 4250$ 2500 $
Uluslararası Hukuk 3950$ 4250$ 2500 $

Egitim sistemi olarak Bologna eğitim sisteminin kullanılmakta olduğunu bildiğimiz Harkov Karazin Üniversitesinde verilen kaliteli eğitimin temel kaynağı ise öğrencinin konuya olan tam hakimiyetini sağlamaktan geçmektedir. Harkov Karazin Üniversitesi bünyesinde eğitim görmek isterseniz ne gibi ayrıcalıklardan yararlanacaksınız öncelikle bunun bilincine varalım.

Harkov Karazinde Okumanın Avantajları

Harkov Karazin Üniversitesinde eğitim görerek yabancı dil bilginizi ileri seviyeye getirebileceksiniz. Hiç bir şekilde yabancı dil bilginiz yoksa ilk yıl sizi oldukça zorlu ama bir o kadarda güzel bir süreç bekliyor olacak. Çünkü yabancı dili herkesin aynı dili konuştuğu bir ortamda öğreneceksiniz. Ağırlıklı olarak ingilizce eğitim verilmekte olan Harkov Karazin Üniversitesinde hazırlık eğitim yılını tamamladıktan sonra yurdunuza döndüğünüzde yabancı dil konusunda tercih edilen kişi olacaksınız.
Kaliteli bir eğitim almayı herkes ister elbette. Çağdaş bir yaşam sürmeyi, rahat bir gelecek düşlemeyi herkes kafasında canlandırır fakat rahat bir gelecek, çağdaş ve sosyal bir yaşam sürmeyi yalnızca çalışanlar, iyi bir eğitim görenler başarabilir. Sizde onlardan olabilirsiniz elbette. Bunun için yapmanız gereken bir takım şeyler vardır. İyi bir gelecek için iyi bir eğitim şart. Netice itibari ile bilgisi olmayan daima olduğu yerde sayar. Standart bir personelin günlük yaşantısı ne derece değişkendir? Ya da haftalık veya aylık yaşantısı.. Kısaca bakacak olursak bir iş yerinde çalışmakta olan vasıfsız bir personel sabah erkenden kalkar, işine gelir, iş elbiselerini giyer ve çalışmaya başlar.. Belkide iş yerinde ki en ağır işler ona yüklenir, en pis işler ona yüklenir ama netice itibari ile ekmek parası kazanmaya çalışan bu personel elinden geldiğince yapmaya gayret göstermektedir. Gün biter ve yorgun argın bir şekilde evine döner..

Geleceğini İnşa Etmekte Geç Kalma

Sizin hayalinizde böyle bir şey var mı peki ? Ya da sizde böyle bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz? Bence bunu iyi bir eğitim seviyesi ile daha rahat bir hale getirebilirsiniz. Peki alanında iyi bir kişinin günlük yaşantısına bakacak olursak. Bu kişi misal verecek olursak alanında bilgili bir elektrik teknikeri olsun. Bu kişide sabah erkenden uyanır, iş yerine gider, iş elbiselerini giyer fakat yapacağı iş bellidir. Eğer var ise fabrika içerisinde her hangi bir elektrik arızası, herhangi bir makinenin elektrik aksamında bir problem bunların giderilmesi için çalışmaktadır. Bir ekiptir. Yapılacak işler ekipçe halledilmektedir. Dolayısı ile işi vasıfsız bir elemana göre çok daha rahat bir şekilde ve seri bir şekilde ilerlemektedir. Dolayısı ile günü bitirir ve akşam olur rahat bir şekilde evine döner.. Elbette bu kişide günlük hayatında yorulmuş olacaktır. Fakat yaptığı ve yapacağı iş standart olduğundan dolayı vasıfsız bir elemana göre çok daha rahat bir çalışma ortamı, çok daha temiz bir çalışma ortamı, ustalarından hadi git sen şu işi de hallet yerine ekip arkadaşları ile beraber hareket etmekte ve iş bölümü yapmaktadır.

Tercih Sebepleri

Şimdi ikisini karşılaştıracak olursak tabi ki alanında eğitim görmüş kişiler, eğitim görmemiş kişilere nazaran daha rahat bir çalışma hayatı sürdürmektedir. Hal böyle olunca da bir çok kişi tarafından eğitim kendisinde başarılı bir konumda olmasa bile kendisinden sonra gelenler için en azından çocukları için eğitime önem vermesini sağlamaktadır. Oku baban gibi eşek olma derler, doğru mudur.. Duymayanımız pek azdır muhtemelen temel amaç eğitimin geldiği toplumlarda rahat bir gelecek olmasından kaynaklanmaktadır. Hele ki bu eğitime yurt dışında yapacağınız bir üniversite eğitimi eklenir ise ve yabancı dilinizin su gibi akıcı bir kıvamda bir aksama sahip olduğunu da ekler isek bu alanda sizin çok iyi bir seviyeye sahip olduğunuzu ve bu alanda sizin daima tercih sebebi olacağınızı gerek bir başkasının işinde gerek ise kendi işinizde çok çok iyi yerlere gelebileceğinizi rahat bir şekilde vurgulamamız muhtemel olacaktır.

Bu Alanda yapılmakta olan çalışmalar için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi Ofisimize başvurular yaparak ya da 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak bize ulaşabilirsiniz..

Size en iyi bir şekilde yardımcı olabileceğimizden şüpheniz olmasın. Yılların vermiş olduğu deneyim ile beraber çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Sizde Harkov Karazin Üniversitesinde okumak istiyorsanız aranan tek şart lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanızdır. Bir başka güzel konu ise üniversite sınavı derdiniz olmayacak.

Harkov Karazin Üniversitesi Hakkında

Harkov Karazin Üniversitesinde alacağınız eğitim Bologna eğitim sistemi alt yapısından kaynaklı olduğundan dolayı yapacağınız çalışmaların tamamı akılda kalıcı niteliklere sahip olacağından dolayı ilerleyen süreçlerde herhangi bir durum olmasına karşılık aklınızda kalıcılık oranı yüksek bir performans sergileyeceksiniz. Bunun sebebi ise bu eğitim sisteminden kaynaklanmaktadır. Öğrenciyi alıcı konumundan kurtarıyor, öğretmeni ise sadece verici olmaktan kurtarmakta olan bir sistemdir. Bunun en güzel tarafı ise öğrencinin tercih edeceği konuyu araştırmalarını yaparak belirli bir sunum haline getirmesi ve konu ile ilgili uygulamalar yapması gerek yazı olarak gerek ise görsel olarak sunumlar hazırlayarak yüzlerce kişinin önünde konuya hakim bir şekilde bunu anlatabiliyor olması öğrencini daima lehine olmaktadır. Öğrenci bu sayede ciddi anlamda bir öz güven kazanmakta ve bu şekilde yaşamının kalan kısımlarında başarılı bir hayat sürmektedir. Öğrenci bu çalışmalarını mezun olduktan sonrada hayatına adapte edebiliyor ise kaliteli bir yaşam onu bekliyor demektir.

#ukraynadapkumak #harkovüniversitesi #karazinüniversitesi #karazinkharkivnationaluniversity

1804 yılında kurulan ve Ukrayna'nın Harkov (Kharkiv) şehrinde bulunan Karazin Üniversitesi, Ukrayna'nın en kaliteli üniversitelerinden biridir. 2017 verilerine göre, QS Dünya Üniversite Sıralaması dünyanın ilk 1000'inde 541. sırada yer aldı. 2022-23 verilerine göre ise Avrupa üniversiteleri arasında 591. sıradadır.

Karazin Üniversitesi YÖK denkliği için tüm Ukrayna üniversitelerinde olduğu gibi eğitimlerini başarı ile tamamlayan öğrencilerin diplomalarına YÖK denkliği verilir.

Tercih Sebepleri

Karazin Kharkiv National UniversityHarkov Karazin Üniversitesi
Puanla
[OY: 3 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!