Vinnitsa Tıp Üniversitesi

Vinnitsa Tıp Üniversitesi

Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi almak ister misiniz? Bu eğitim sistemi dahilinde yapacağınız çalışmalarda iyi bir eğitim süreci sizi bekliyor olacaktır. Vinnitsa Tıp Üniversitesi bünyesinde alacağınız eğitim ile beraber tıp alanında seçeceğiniz dalda uzmanlaşabilirsiniz. Aynı zamanda aile hekimliği, diş hekimliği ve eczacılık bölümleri de Vinnitsa Tıp Üniversitesinde yer almaktadır. Bu bölümlerden birinde eğitim görerek iyi bir geleceğe kendinizi hazırlayabilirsiniz. Yapacağınız çalışmalar ile beraber iyi bir gelecek için ilk adımlarınızı atmış olacaksınız.

Tıp eğitimi alarak alanında uzmanlaşacağınız bir bölümden lisans eğitimi almış olacaksınız dolayısı ile bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde iyi bir eğitim almış olmanız ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde her şehrimizde geçerli olacak düzeyde bir diplomaya sahip olabileceğinizden dolayı ülkemizde yer alan sağlık kuruluşlarında doktor olarak çalışma imkanına sahip olabileceğiniz gibi aynı zamanda kendi isteğiniz doğrultusunda bir poliklinik açabilir ve gelecek olan hastalara karşı uygun muayene ve gerekli ilaç önerilerinde bulunabilirsiniz.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde alacağınız diş hekimliği lisans eğitimi dolayısı ile elde edeceğiniz diplomalar ile beraber ülkemize geldiğinizde yüksek öğretim kurumu ile olan denklik sistemi dahilinde isterseniz bir diş hekimi üzerinde kurulmuş sağlık kuruluşunda çalışma imkanına sahip olabileceğiniz gibi isterseniz kendi sağlık kuruluşunuzu oluşturarak diş hekimliği yapabilirsiniz.

Bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde iyi bir hekim olmak için sürekli bir şekilde gelişmekte olan teknolojiyi takip etmelisiniz, aynı zamanda gelişmekte olan teknoloji ile beraber kendinizi alacağınız eğitimler ile polikliniğinizi teknolojik donanımlar ile yenilemeniz gerekmektedir. Eğer siz gelişmekte olan teknolojiyi takip ederek gelen kişilere karşı iyi bir tedavi yöntemi uygularsanız bir şekilde sizlere yönlendirme yapılacaktır. Dolayısı ile yapılacak bu tavsiyeler eşliğinde çok daha fazla hasta sizi tercih edecek ve onlara karşı yapacağınız çalışmalar dolayı iyi bir şekilde geri dönüşümler elde edeceksiniz.

Günümüzde yaygınlaşmaya başlamış olan aile hekimliği sistemi sayesinde bir çok alanda çalışma fırsatı bulabileceğiniz bu bölüm dahilinde Vinnitsa Tıp Üniversitesinden mezun olduğunuz takdirde yapılmakta olan çalışmalar ile beraber ülkemizde bulunan eğitim sistemi dahilinde bulunan yüksek öğretim kurumu ile olan denklik sistemi ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde yer alan her şehrimizde çalışma imkanına sahip olabilmektesiniz.

Bu şartlar altında ülkemizde yer alan sağlık kuruluşlarında çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Size yönlendirilecek olan aileler ile beraber onları yakından tanıyacak ve onlar ile beraber sürekli olarak bir çalışma ve araştırma evresi içerisinde bulunacaksınız.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan eğitim kadrosunda 100 kişilik doktor kadrosu, 424 kişilik bir doçent kadrosu, 6 kişilik devlet ödüllü akademisyen ve 24 kişilik öğretim görevlisi olmak üzere toplamda 554 kişilik bir eğitmen kadrosu ile beraber öğrencilerine en iyi şekilde bilgi birikimi ve donanımı aktarmak üzere bologna eğitim sisteminden yararlanılmaktadır.

Bunun yanı sıra Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde eczacılık alanında bir eğitim verilmektedir. Alacağınız bu eğitimler dahilinde ülkemizdeki yüksek öğretim kurumu yani YÖK ile olan denklik sistemi dahilinde ülkemiz sınırları içerisinde yer alan şehirlerimizde her alanda eczanelerde gerekli çalışmalarda bulunabilirsiniz. Vinnitsa Tıp Üniversitesi ile beraber alacağınız eczacılık eğitimi dahilinde iyi bir çalışmaya tabi tutulacaksınız.

Eğer sizde Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde tıp eğitimi, eczacılık eğitimi, diş hekimliği eğitimi, aile hekimliği eğitimi bölümlerinden birinde üniversite sınavı stresini yaşamadan ve üniversite sınavına girmeden eğitim görmek isterseniz Euro Star Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi Eğitimi

Vinnitsa Tıp Üniversitesi 1921 yılında bakanlar kurulundan gelen eğiitm emri ile birlikte kurulmuştur. Akredite sağlamaya ise 1994 yılında başlamış olan Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde 100 kişilik doktor kadorsu, 424 kişilik doçent kadrosu, 6 kişilik devlet ödüllü akademisyen ve 24 kişilik bir öğretim görevlisi kadrosu bulunmaktadır. Kaliteli bir eğitim kadrosu bulunmakta olan Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim sisteminde eğitim görmek isterseniz lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Eğer lise diplomasına sahipseniz üniversite sınavına girmenize gerek yok, tabi aynı zamanda üniversite sınav stresini yaşamanızada gerek yok. Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan bilgisayar destekli sınıfları ile beraber gelişmiş etkinlik faliyetleri ile eğitim hizmetlerini en kaliteli bir şekilde vermeye çalışmakta olan Vinnitsa Tıp Üniversitesi aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Fransa, İngiltere, Rusya gibi bir çok farklı ulus ilaç şirketleri ile anlaşma sağlamış olmak ile beraber 62 tane uluslar arası çalışmasıyla dünya çapında kendisini kanıtlamış bir üniversite olarak bilinmektedir. Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sistemi çerçevesi altında öğrencilerin araştırmacı bir kişilik kazanmaları sağlanmaktadır. Bu eğitim sistemi ile beraber öğrenciyi sadece bilgiyi hazır bir şekilde alan pasif bir alıcı, öğretmeni ise sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğrenciyi bilgiye erişmek için araştırmalar yapan kaliteli bir taslak hazırlamasını sağlayacak bir yapıda olmasını önemsemektedir. Öğrenci elde edeceği bu bilgiler eşliğinde iyi bir eğitim süreci geçirmeyi sağlanmaktadır.

Eğitime önem veren insanlar geleceğinde daima iyi bir kariyere sahip olacaktır, iyi bir arkadaş ortamına sahip olacaktır aynı zamanda saygın ve yapacağı işin kalitesine göre sürekli olarak aranan bir kişilik olacaktır. Ukrayna’da Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde ilk yıl alacağı hazırlık eğitimi ile birlikte öğrencimizin iyi derecede akıcı bir aksana sahip yabancı dile sahip olması durumunda güzel bir lisans süreci öğrencimizi bekliyor olacaktır.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi Kayıt

Vinnitsa Tıp Üniversitesinde eğitim görmek için öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bunun akabinde ise aranmakta olan bir takım hususlar bulunmaktadır. Bunlara da bir göz atacak olursak; Hazırlık eğitimi alabilmek için yirmi beş yaşın üzerinde olmamanız gerekmektedir. Ayrıca Vinnitsa Tıp Üniversitesinde eğitim almak istiyorsanız sağlıklı olmanız gerekmektedir. Heyet onayından geçecek bir rapor dahilinde alacağınız sonuçların tercüme edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bu raporun kaymakamlık tarafından da onaylanması gerekmektedir. Bu şartları yerine getirdiğiniz takdirde doğrudan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofislerine gelerek ya da telefon ederek size yardımcı olabiliriz. Bu alanda uzmanlaşmış yılların verdiği tecrübe ile beraber %100 Vinnitsa Tıp Üniversitesi kayıt işlemleri ve %100 Ukrayna vize işlemleri yapılmaktadır. Aramızda yapılacak olan bir sözleşme dahilinde bu işlemlerin başarısız olması durumunda ödeyeceğiniz ücret aynen iade edilecektir.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak toplamanız gereken bazı belgeler var ;

 • Lise diploma ve transkripti
 • Sağlık bankanlığına bağlı herhangi bir hastaneden sağlık Raporu
 • Eliza(AIDS) testi
 • Doğum belgesi
 • 10 adet 30×40 fotoğraf
 • Pasaport Fotokopisi
 • Başvuru Dilekçesi

Bu belgeleri toparlayarak . 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Euro Star Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Ygs sınavına girmemiş olsanız bile bu üniversitelerde okuyabilirsiniz. Üniversite sınava girme şartı aranmıyor. İyi bir eğitim alabileceğiniz Vinnitsa Tıp Üniversitesinde;

 • Tıp
 • Diş Hekimliği Bölümü
 • Aile Hekimliği Bölümü
 • Eczacılık Bölümü

Gibi bölümlerden bir tanesini seçerek mevcut kontenjanlar dahilinde eğitim alma imkanına sahip olabilirsiniz.

HAZIRLIK LİSANS
Tıp RUSÇA 2000 $ 4000 $
Diş Hekimliği RUSÇA 2000 $ 4000 $
Eczacılık RUSÇA 2000 $ 4000 $
Hemşirelik RUSÇA 2000 $ 4000 $

Yabancı Öğrenci Eğitimi

Yabancı öğrenciler arasındaki doktorların eğitimi, uluslar arası işbirliği ve uluslar arası ilişkiler, Rektör yardımcısı tarafından düzenlenmektedir…

Lisansüstü Öğrenci Eğitim Koşulları

Tanınmış bir akademik kurumdan Yüksek okul/kolej derecesi alan tüm yabancı vatandaşlar Ulusal Pirogov Memorial Tıp Üniversitesi’ne kabul edilirler. Rusça bilmeyen ya da Rusçaya iyi derecede hakim olmayan yabancı öğrenciler Hazırlık Fakültesi’nde Rus Dili eğitimi alabilirler. Ulusal Pirogov Memorial Tıp Üniversitesi, 1238 sayı ve 05.08.1998 tarihli Ukrayna Bakanlar Meclisi kararına uygun olarak…

Fakülte ve Bölümler

 • Bankacılık Fakültesi
 • Tarım Ekonomisi ve İşletme Fakültesi
 • Uluslar arası Ticaret ve İşletme Fakültesi
 • Ekonomi ve İşletme

Başvuru İşlemleri

 • Hazirlik fakultesi 1 egitim yili
 • Yuksek lisans 4 egitim yili

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu