Odessa Denizcilik Akademisi

Odessa Denizcilik Akademisi

Odessa Denizcilik Akademisi ilk olarak 1994 yılında bir deniz yüksek okulu olarak açılmıştır. Zaman geçtikçe Ukrayna’nın denizcilik alanında fayda sağlayıcı faaliyetleri ile bu deniz yüksek okulu yetersiz gelmeye başlamıştır.

Durum böyle olunca bu okulun geliştirilmesi amaç edinilerek akademik hayatta lisans bölümleri ve staj imkanı sağlanan olanaklarla geliştirilme düşüncesiyle akademik birim açılma kararına varılmıştır. 21 Eylül 2002 tarihinde açılan Odessa Denizcilik Akademisi denizcilik alanında kendini geliştirmek isteyen pek çok gencin yararlanmak istediği bir akademik birim haline gelmiştir.

Odessa Denizcilik Akademisi eğitim süreci ne kadardır? Eğitim hangi dersler vardır?

Bu akdemi genel olarak başarılı bir öğrenci için 5 yılda tamamlanmaktadır. 4 yıl süren lisans eğitim süreci ve ardından 12 ay süren staj ile gemi kullanımı konusunda donanımlı olduğu düşünülen kişiler mezun edilmektedir. Lisans eğitimi boyunca seyrüsefer, pilotaj, uluslararası denizcilik hukuku, denizcilik astronomisi, gemi kontrol, ekonomi, donanma, kargo taşımacılığı teknolojisi yönetimi, ticari kanal operasyonları, İngilizce dili gibi ders içerikleri ile sınanıp akademik bakımdan kendinizi yeterli hissedene kadar eğitim sürecine dahil edilirsiniz.

Eğitim dili Rusça ve Ukraynaca verilmektedir. Eğitim sürecinde pek çok ülkede faydalanılan akademik ortamda olmazsa olmaz olan eğitim materyalleri ve ileri teknoloji ürünlerle dolu dolu olan akademi 4 bloklu 7 akademik birimden oluşmaktadır. ISO- 9001 2000 standartlarına sahip olan akademi Uluslararası denizcilik üniversiteleri birliğine üyedir. Öğrencilerin boş vakitlerinde kendilerini geliştirebilecekleri sporsal faaliyetlerin yer aldığı sosyal ortamda mevcuttur. Gemi kullanımına olan hayranlığınızda bu akademide eğitim sürecine dahil olmayı diliyorsanız spor alanı, olimpik yüzme alanı, modern yemekhanesi, kulüpleri, 3 adet cafesi, çamaşırhanesi ve sağlık alanında ihtiyaç duyacağınız hizmetleri veren birimi ile akademiyi yazmış olmaktan dolayı asla pişmanlık hissetmeyeceksiniz.

Şimdiye kadar akademik personel olarak yetiştirdiği pek çok öğrencisi mevcuttur. Başarılı eleman yetiştirme konusunda kendini geliştirmiş olan akademi isteyene yüksek lisans ve doktora yapabilme fırsatı ya da alanında uzman eleman olabilme imkan sunumunu başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Açık deniz gemilerinde profesyonel bir eleman olabilme olanağını veren akademi sizlerin mezun olduğunuz zaman Avrupa’da tanınan bir kişi olabilmeniz için her türlü donanımı size sunmaktadır. Bilgi ve uygulama bakımından sahip olacaklarınız ile Avrupa ülkelerinde iş başvurusunda bulunabilme fırsatlarını da yakalayabileceksiniz. Avrupa’nın birinci kalitedeki diplomasına sahip olabilme olanağı ile Odessa Denizcilik Akademisi kayıt işlemlerinizi hızlandırmak adına Euro Star yurt dışı eğitim danışmanlığı birim ziyaretinde bulunmaya  var mısınız?