Ukrayna Üniversiteler Kayıt İçin Gerekli Belgeler

Ukrayna Üniversitelerine ön kayıt için yalnızca 4 belge gerekli ;

  1. Lise Diploması
  2. Lise Transkripti
  3. Pasaport
  4. 10 adet 30×40 fotoğraf

Lise Diplomasını nerden alabilirim ?

Eskiden bu belgeyi sadece liselerden ya da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alabiliyorken artık gelişen teknolojiyle beraber lise mezuniyet belgesinin e-devlet sistemi üzerinden alınabilmesi mümkün. T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra e-imzalı, barkodlu mezuniyet belgenizi edinebilirsiniz.

lise transkripti nasıl alınır ?

Transkript belgesi, eğitim kurumunun öğrenci işleri dairesinden ya da diğer resmi dairelerden talep edilebilir. E-devlet uygulamasının hayata geçmesi ile bazı üniversitelerin transkript belgeleri e-devlet üzerinden alınabilir hale gelmiştir. Bunun dışında transkriptler, genellikle kurum tarafından verilir.

Pasaport Nereden Alınır?

Hususi ve hizmet damgalı pasaport başvurusu için İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerine, umuma mahsus pasaport başvuruları için ise İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerine başvurabilirsin.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!