Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye yatay geçiş yaparak eğitim hayatınıza Türkiye şartlarında da devam edebilirsiniz.

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye Yatay Geçiş

Ukrayna üniversitelerinden Türkiye’ye yatay geçiş: Ukrayna’da mezun olduktan sonra hem özel sektörde hem de kamu kuruluşlarında çalışabileceğiniz mevkilere gelebilme olanakları yakalayabilirsiniz. Mesleğinizde başarılı biri olmak için yapacağınız tek şey akademisyenlerin dilinden dökülen o önemli bilgileri hafızanıza kazımak olmalıdır. Uygulamalar esnasında da oldukça tanınmış ortamlarda ve son teknik donanımlar çerçevesinde alacağınız staj eğitimi de tecrübe kazanmanızı sağlayabilecektir.

Üniversite tercih dönemleri hayatımızın en önemli dönemlerindendir. Puan stresi ile uğraşırken o almak isteyip de alamadığımız puanlara ulaşamayınca soluğu Avrupa Ülkelerindeki fırsatları değerlendirmede bulmak isteriz. İşte o anlarda hayatımızı yoluna sokacak olan Avrupa ülkeleri arasında yer alan Ukrayna Üniversiteleri hem harç ödeneklerinin ucuzluğu hem de yaşam şartlarının öğrencilere uygunluğu ile hayalleri gerçekleştiren yerlerden olabilmektedir. Siz de uzun süredir LYS, YGS, ÖSS gibi sınav puanları arasında boğuşuyor ve artık buna bir son demek istiyorsanız Ukrayna’da okuma fikrini değerlendirmeye bakmalısınız.

 

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye yatay geçiş hakkı var mı?

Türkiye’ye özlem duyanlar için yatay geçiş hakkını da veren Ukrayna Üniversiteleri sizlerin tekrar sınava girmenizi gerektirmektedir. Sınav puanınız bölüm olarak Türkiye’de istediğiniz üniversite ve bölüm puanını tuttuğu sürece yatay geçiş yapabilme hakkını değerlendirebilirsiniz. Hazırlık sınıfını bitirme şartı ile lisans yılınızın birinci sınıfında Türkiye’deki Üniversite puanına bakıp sınava hazırlanabilirsiniz. Sınav sonucunuz almanız gereken puan ve üzerinde puanı yakalamanıza imkan tanıyorsa bölüme yerleşip kendinizi geliştirebilmeniz mümkün olabilecektir.

Ukrayna Üniversitelerinden Türkiye’ye yatay geçiş yaparak eğitim hayatınıza Türkiye şartlarında da devam edebilirsiniz. Ukrayna Üniversitelerine yerleşmeden önce buradaki hayat ile ilgili hususlar ile ilgili olarak EuroStar’dan bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda EuroStar sizlerin kayıt işleminizi gerçekleştirebilir. Sizlerin talebiniz ile yurda yerleşme ya da Ukrayna’ya çıkışınızda ihtiyaç duyacağınız evraklarda bazı resmi kurumlar ile olan bağlantı çalışmalarında daha hızlı bir şekilde çözüm sağlayabilecektir.

Türkiye’ye yatay geçiş çok kolay. Ukrayna’da alacağınız ilk hazırlık yılı eğitim hayatınızda beklediğinizi bulamadığınıza inanıyorsanız tekrar sınava hazırlanıp Türkiye imkanlarında üniversiteye devam edebilme fırsatından faydalanmayı deneyebilirsiniz. Sınava kendimi garantiye alarak daha rahat hazırlanırım diyorsanız bu yolu deneyebilirsiniz. Birçok Avrupa ülkesine göre öğrencilerin seçimlerinde birinci sıralarda tuttuğu Ukrayna’da hem Avrupa ülkesinde hem de ülkenizde kullanabileceğiniz Avrupa’nın birinci kalitedeki diplomasına sahip olabilme fırsatını yakalayabileceksiniz. Akademik hayatınız sonrasında Avrupa’da çalışma fikrini de duyunca bu ülkede okuma fikrine daha ılımlı bakacaksınız. Kayıt için ne yapmanız gerektiği araştırmasında bulunmaya hazır mısınız?

Konum

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!